SUROVINY

Těsto:

8 ks bílku
8 lžic moučkový cukr
8 lžic hladká mouka
1 bal. prášek do pečiva

Na polití:

150 ml studené mléko

Krém:

700 ml mléka
8 ks žloutku
5 lžic kr. cukr
9 lžic hladká mouka
1 bal. vanilkový cukr
200 g máslo
100 g moučkový cukr
200 ml smetana ke šlehání

Dále budeme potřebovat:

500 ml smetana ke šlehání
moučkový cukr dle chuti
kakao na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme do tuhé pěny a postupně po lžících přidáme moučkový cukr. Dostaneme lesklou pěnu, do které už jen vařečkou přimícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva. 

  2. Těsto navrstvíme na plech, který jsme vymazali olejem nebo vystlali pečícím papírem (rozměr plechu 35 x 35 cm) a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 15 minut. 

  3. Ještě horké těsto polijeme studeným mlékem a necháme vychladnout.
  4. V malém množství mléka rozmícháme žloutky, mouku. Do hrnce nalijeme zbylé mléko, přidáme cukr a necháme ho rozpustit. Když máme sladké mléko horké, přidáme rozmíchané žloutky v mléce s moukou a vaříme do zhoustnutí. Hustou hmotu odstavíme a necháme vychladnout za občasného míchání. 

  5. Smetanu vyšleháme do tuhé šlehačky a v druhé misce vyšleháme máslo s moučkovým cukrem do pěny. Do utřeného másla s cukrem postupně přidáváme žloutkovou hmotu a vařečkou nakonec přimícháme šlehačku.
  6. Žloutkový krém navrstvíme na vychladlé těsto a pěkně uhladíme. Na krém navrstvíme vyšlehanou šlehačku, pěkně uhladíme a bohatě posypeme kakaem. Odložíme do chladničky ztuhnout.