SUROVINY

Těsto:

2 ks vajíčka
100 g krystalový cukr
1 bal. vanilkový cukr
100 ml olej
100 ml mléko
150 g hladká mouka
0,5 bal. prášek do pečiva

Náplň:

5 ks broskve
700 ml broskvový džus
2 bal. Zlaté klasy (nebo vanilkový pudink)

Kromě toho:

300 ml šlehačka
piškoty
margot čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Na přípravu těsta vyšleháme vajíčka s cukrem do pěny, přidáme ostatní suroviny a vylijeme na plech vyložený papírem na pečení. Já jsem použila malý plech, rozměry 27x34cm. Upečeme ve vyhřáté troubě asi 20-25 minut.

    Příprava receptu Osvěžující koláček s broskvovým želé a piškoty, krok 1
  2. Po upečení necháme chladnout. Zatím si připravíme želé. Broskve oloupeme a nakrájíme na malé kousky. Já jsem dala 5 kusů, můžete ale použít více, podle chuti. V džusu rozmícháme 2 zlaté klasy /nebo vanilkové pudinky), vsypeme broskve a uvaříme hustý krém. Upečené těsto můžeme pokapat zbylým džusem, aby bylo šťavnatější. Já jsem ještě naskládala piškoty, ale kdo nechce, může tento krok vynechat. Nalijeme připravený broskvový krém a necháme vychladnout.

    Příprava receptu Osvěžující koláček s broskvovým želé a piškoty, krok 2
  3. Po úplném vychladnutí natřeme vyšlehanou šlehačku. Poklademe piškoty, já jsem použila amaretto piškotky pro zajímavější chuť, ale stačí i obyčejné. Na vrch nastrouháme margot tyčinku nebo čokoládu. Necháme pořádně vychladit, ideálně do druhého dne.

    Příprava receptu Osvěžující koláček s broskvovým želé a piškoty, krok 3Příprava receptu Osvěžující koláček s broskvovým želé a piškoty, krok 4