SUROVINY

Těsto:

4 ks vejce
4 lžíce kr. cukr
2 lžíce oleje
4 lžíce horká voda
4 lžíce polohrubá mouka
1 lžíce kakao
špetka soli

Bílková vrstva:

6 ks bílku
220 g kr. cukr
100 g nasekané vlašské ořechy
1 šálek (200 ml) třešně
1 šálek (200 ml) hladká mouka

Krém:

6 ks žloutku
200 g kr. cukr
300 ml mléka
1 bal. vanilkový pudink
3 bal. vanilkový cukr
250 g máslo

Glazura:

160 g čokoláda
20 g máslo
50 ml smetana ke šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Připravíme si formu na pečení o velikosti 25 x 35 cm, dno vyložíme pečícím papírem. Troubu předehřejte na 180 stupňů a připravíme těsto.
 2. Bílky vyšleháme se špetkou soli do tuhé pěny, postupně přidáme cukr a šleháme, dokud nedostaneme lesklou pěnu. Po jednom zašleháme žloutek, přidáme olej, vodu a nakonec pouze vařečkou přimícháme mouku smíchanou s kakaem.

  Příprava receptu Fantastické nebeské řezy - KROK ZA KROKEM, krok 1Příprava receptu Fantastické nebeské řezy - KROK ZA KROKEM, krok 2
 3. Navrstvíme na plech a pečeme po dobu 15-20 minut. Kontrolujeme párátkem – pokud se na párátko lepí těsto, ještě není upečené.

  Příprava receptu Fantastické nebeské řezy - KROK ZA KROKEM, krok 3
 4. Bílky vyšleháme do tuhé pěny, postupně přidáme cukr a vyšleháme tuhý lesklý sníh, do kterého nakonec vařečkou přimícháme mouku smíchanou s nasekanými vlašskými oříšky a třešněmi. Upečeme ve předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů po dobu 10-15 minut.

  Příprava receptu Fantastické nebeské řezy - KROK ZA KROKEM, krok 4Příprava receptu Fantastické nebeské řezy - KROK ZA KROKEM, krok 5
 5. Žloutky utřeme s kr. a vanilkovým cukrem, přidáme pudinkový prášek a trochu mléka. Utřeme, abychom neměli žádnou hrudku. Zbylé mléko dáme vařit na mírný oheň a když máme mléko ohřáté, přilijeme za stálého míchání žloutkovou směs. Uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout.

  Příprava receptu Fantastické nebeské řezy - KROK ZA KROKEM, krok 6
 6. Máslo utřeme do pěny, postupně po lžících přidáme vychladlý pudink a vyšleháme nadýchaný krém.

  Příprava receptu Fantastické nebeské řezy - KROK ZA KROKEM, krok 7
 7. Glazura: na mírném ohni rozpustila za stálého míchání čokoládu, přidáme máslo a smetanu. Mícháním spojíme.
 8. Když máme vše připraveno, můžeme koláč “poskládat”. Na tmavé těsto naneseme krém, pěkně ho uhladíme, položíme Bílkové těsto a vrch polijeme čokoládovou glazurou. Necháme v chladničce stát minimálně 2 hodiny a pak ostrým horkým nožem nakrájíme na úhledné řezy.

  Příprava receptu Fantastické nebeské řezy - KROK ZA KROKEM, krok 8Příprava receptu Fantastické nebeské řezy - KROK ZA KROKEM, krok 9Příprava receptu Fantastické nebeské řezy - KROK ZA KROKEM, krok 10