Čas přípravy: 120 min
Čas vaření: 30 min

SUROVINY

Kvásek:

20 g čerstvé droždí
100 ml voda
1 lžička krystalový cukr

Těsto:

800 g hladká mouka
400 ml vlažná voda
2 lžičky sůl
2 lžičky celý kmín

Dále:

cibule
olej
tymián

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Z droždí, vody a krystalového cukru necháme vzejít kvásek.

  Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 1Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 2
 2. Ostatní suroviny pro přípravu chleba dáme do misky, přidáme kvásek a vypracujeme kuličku těsta, kterou necháme kynout alespoň 2 hodiny na teplém místě.

  Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 3Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 4Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 5Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 6
 3. Zatímco kyne těsto, připravíme si cibuli, kterou orestujeme na rozpáleném oleji dozlatova. Přidáme bylinky podle chuti, já jsem přidala tymián. Necháme vychladnout.

  Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 7
 4. Vykynuté těsto rozválíme na hrubší plát, navrstvíme vychladlou cibuli. Těsto přeložíme shora směrem do středu a zdola směrem do středu. Nyní přeložíme stejným způsobem i boky. Zleva do středu a zprava do středu.

  Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 8Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 9Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 10Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 11
 5. Já jsem chléb rozdělila na 2 části, neměla jsem delší formu na pečení, tak jsem měla 2 bochníky. Připravené bochníky vložíme do formy a necháme kynout alespoň půl hodinu.

  Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 12Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 13
 6. Pak pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 220 stupňů asi 20 minut a následně teplotu snížíme na 180 stupňů a dopečeme cca 10 minut.

  Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 14Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 15Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 16
 7. Upečený chléb potřeme osolenou vodou a necháme na mřížce vychladnout.

  Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 17Příprava receptu Domácí cibulový chléb, krok 18