SUROVINY

Těsto:

6 ks vejce
6 lžic kr. cukr
3 lžíce kakao
1/2 lžičky prášku do pečiva

Náplň:

200 ml mléka
2 lžíce hladká mouka
250 g máslo
1 ks vejce
1 lžička vanilkový cukr
2 lžíce kakao
4 lžíce moučkový cukr
2 ks banán

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Troubu si předehřejeme na 180 stupňů a připravíme si plech na pečení o velikosti 25 x 35 cm. Vyložíme ho papírem a pustíme se do přípravy těsta.
 2. Bílka a žloutky si oddělíme. Bílka si vyšleháme na tuhý sníh. Žloutky si vymícháme s cukrem do pěny a postupně přidáváme kakao, prášek do pečiva a spojíme. Nakonec přidáme vyšlehaný sníh z bílků a jemně vařečkou promícháme.
 3. Takto připravené těsto si navrstvíme na plech a dáme péct po dobu 7-10 minut. Po upečení těsto srolujeme i s papírem a necháme ho vychladnout. Vychladlé těsto rozprostřeme a stáhneme papír.

  Příprava receptu Čokoládová roláda s banánem, krok 1Příprava receptu Čokoládová roláda s banánem, krok 2
 4. Do mléka si přidáme mouku a důkladně rozmícháme, abychom neměli hrudky. Dáme na mírný oheň a vaříme do zhoustnutí. Když je hmota hustá, odstavíme z tepla a přimícháme vajíčko. Důkladně spojíme a necháme vychladnout.
 5. Máslo si vymícháme do pěny a postupně přidáme vychladlou mléčnou směs.
 6. Vyšlehanou hmotu si rozdělíme na 2 části – jedna menší a druhá větší. Do větší části přidáme kakao, moučkový cukr a do menší části vmícháme vanilkový cukr. Důkladně spojíme.
 7. Upečený plát těsta potřeme bílou (vanilkovou) částí nádivky a na ni navrstvíme kakaovou část (trochu kakaové nádivky si necháme na ozdobení). Na okraj položíme celé banány a srolujeme.

  Příprava receptu Čokoládová roláda s banánem, krok 3
 8. Vrch potřeme odloženou kakaovou náplní a ozdobíme podle sebe (můžeme posypat kakaem). Dáme do chladničky po dobu 2 hodin a podáváme. Dobrou chuť!

  Příprava receptu Čokoládová roláda s banánem, krok 4Příprava receptu Čokoládová roláda s banánem, krok 5Příprava receptu Čokoládová roláda s banánem, krok 6