SUROVINY

Těsto:

3 ks vejce
40 g moučkový cukr
20 g kakao
10 ml voda
60 g polohrubá mouka
1/2 lžičky prášek do pečiva

Krém:

300 ml mléko
100 g kr. cukr1 bal. vanilkový cukr
40 g vanilkový pudink
80 g máslo
150 ml smetana ke šlehání
250 g jemný tvaroh
500 g banány

Dále budeme potřebovat:

čokoláda na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky vyšleháme s moučkovým cukrem do pěny a ve druhé misce vyšleháme bílky do tuhého sněhu. Kakaový prášek zamícháme s vodou a přilijeme do vyšlehané žloutkové pěny, promícháme a přidáme prosátou mouku s práškem do pečiva. Nakonec přimícháme ušlehaný sníh a hmotu vylijeme na tukem vymazaný a moukou vysypaný plech na pečení o velikosti 18 x 27 cm. Těsto pěkně uhladíme a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 12 – 15 minut. Upečené těsto necháme vychladnout.

    Příprava receptu Banánové řezy alá pribináček, krok 1Příprava receptu Banánové řezy alá pribináček, krok 2Příprava receptu Banánové řezy alá pribináček, krok 3Příprava receptu Banánové řezy alá pribináček, krok 4
  2. Z mléka, vanilky, cukru a vanilkového pudinku uvaříme klasický pudink, který za občasného míchání necháme mírně vychladnout. Do mírně vychladlého pudinku přidáme máslo a mícháním ho rozpustíme.

    Příprava receptu Banánové řezy alá pribináček, krok 5Příprava receptu Banánové řezy alá pribináček, krok 6
  3. Do vychladlého máslového pudinku přimícháme tvaroh a ze smetany vyšlehnou šlehačku.
  4. Krém navrstvíme na plát, na který jsme pokladli na polovinu překrojené banány. Rozetřeme a na povrchu uděláme “rýhy”. Ozdobíme rozpuštěnou čokoládou a necháme zatuhnout. Nakrájíme a podáváme.

    Příprava receptu Banánové řezy alá pribináček, krok 7Příprava receptu Banánové řezy alá pribináček, krok 8Příprava receptu Banánové řezy alá pribináček, krok 9Příprava receptu Banánové řezy alá pribináček, krok 10