SUROVINY

Základ:

120 g kakao
2 bal. sušenky BEBE
70 g máslo
3 lžíce Nutela

Bílý krém:

500 g mascarpone
400 g smetana ke šlehání
5 lžic Nutela
2 lžíce želatina v prášku
3 lžíce moučkový cukr

Dekorace:

100 g tmavá čokoláda
2 lžíce máslo
malé pusinky z bílků

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Sušenky si rozdrtíme na prach, přidáme kakao, rozpuštěné máslo a nakonec i Nutelu. Spojíme a takto připravené těsto si navrstvíme do kulaté formy (průměr 22 cm), kterou jsme si vystlali papírem. Odložíme do ledničky, dokud si připravíme mascarpone krém.

  Příprava receptu NEPEČENÝ cheesecake s nutelou a mascarpone krémem, krok 1Příprava receptu NEPEČENÝ cheesecake s nutelou a mascarpone krémem, krok 2
 2. Smetanu ke šlehání si vymícháme do pěny. V druhé misce si mixérem vyšleháme mascarpone s moučkovým cukrem. Když máme mascarpone s moučkovým cukrem vymíchané, vařečkou přimícháme vyšlehanou smetanu.

  Příprava receptu NEPEČENÝ cheesecake s nutelou a mascarpone krémem, krok 3
 3. Želatinu si připravíme podle návodu a přimícháme ji k mascarpone hmotě – rozdělíme si hmotu na polovinu. Jednu polovinu navrstvíme na sušenkový základ, pěkně uhladíme a odložíme odpočívat do lednice.

  Příprava receptu NEPEČENÝ cheesecake s nutelou a mascarpone krémem, krok 4
 4. Do druhé poloviny si přidáme Nutelu a promícháme. Navrstvíme na mascarpone krém a odložíme do chladničky nejméně na tři hodiny.

  Příprava receptu NEPEČENÝ cheesecake s nutelou a mascarpone krémem, krok 5Příprava receptu NEPEČENÝ cheesecake s nutelou a mascarpone krémem, krok 6
 5. Vrch polijeme rozpuštěnou čokoládou, do které jsme přidali máslo. Ozdobíme pusinkami (skvělý recept na pusinky najdete tu). Necháme ztuhnout a podáváme. Dobrou chuť!

  Příprava receptu NEPEČENÝ cheesecake s nutelou a mascarpone krémem, krok 7Příprava receptu NEPEČENÝ cheesecake s nutelou a mascarpone krémem, krok 8Příprava receptu NEPEČENÝ cheesecake s nutelou a mascarpone krémem, krok 9Příprava receptu NEPEČENÝ cheesecake s nutelou a mascarpone krémem, krok 10