SUROVINY

Těsto:

3 ks vejce
špetka sůl
80 g kr. cukr
50 g hladká mouka
18 g bramborový škrob

Broskvová pěna:

1 plechovka broskve
100 ml mrkvová šťáva Hipp
100 ml broskvová šťáva Hipp
2 bal. broskvové želé
250 ml vařící voda
1 lžíce moučkový cukr

Jogurtová pěna:

700 g bílý řecký jogurt
220 ml smetana ke šlehání
6 lžic moučkový cukr
6 lžiče kželatina
6 lžiče kvoda

Dále budeme potřebovat:

2 bal. broskvové želé
700 ml vařící voda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme se špetkou soli do tuhého sněhu a postupně zašleháme cukr a žloutky. Nakonec přidáme prosátou mouku s bramborovým škrobem. Připravené těsto navrstvíme do kulaté formy na pečení a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 30 minut. Formu důkladně vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou.
  2. Broskve slijeme, necháme okapat. Pomocí tyčového mixéru je důkladně rozmixujeme, přidáme mrkvovou a broskvovou šťávu Hipp. Broskvové želé připravíme v horké vodě, do které jsme přidali cukr a pak ho přidáme k broskvové hmotě. Promícháme a navrstvíme na těsto. Odložíme do chladničky ztuhnout.
  3. Želatinu rozmícháme ve vodě. Jogurt smícháme s předem vyšlehanou šlehačkou, do které jsme přidali cukr, přidáme želatinu a spojíme. Navrstvíme na broskvovou vrstvu a znovu odložíme do chladničky ztuhnout.
  4. Na vrch necháme nabobtnat broskvové želé v horké vodě. Ohřejeme a navrstvíme na jogurtovou vrstvu a odložíme do chladničky ztuhnout. Dobrou chuť!

    Příprava receptu Svěží jogurtový dort s broskvemi, krok 1Příprava receptu Svěží jogurtový dort s broskvemi, krok 2Příprava receptu Svěží jogurtový dort s broskvemi, krok 3