Čas přípravy:35 min
Čas vaření:40 min

SUROVINY

Těsto:

150 g hladká mouka
100 ml voda
100 ml mléko
80 g máslo
4 ks vejce
1 lžička prášek do pečiva
1/2 lžičky sůl

Krém:

500 ml mléko
150 g krystalový cukr
100 g hladká mouka
2 ks vejce
170 g máslo
2 bal. vanilkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Do hrnce nalijeme vodu, mléko, přidáme máslo a dáme vařit na oheň. Když se máslo roztálo a hmota začala vřít, přisypeme hladkou mouku smíchanou se solí a práškem do pečiva. Za stálého míchání vaříme asi 4 minuty (hmota se začne oddělovat od stěn a ode dna hrnce). Odstavíme a necháme mírně vychladnout.
 2. Postupně přidáme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně vyšleháme. Dostaneme těsto, které rozdělíme na polovinu.
 3. Připravíme si kulatou formu na pečení o průměru 24 cm, dno vyložíme papírem a naneseme polovinu těsta. Pěkně uhladíme (nanášíme v tenké vrstvě) a dáme péct.

  Příprava receptu Větrníkový dort jako z cukrárny, krok 1
 4. Pečeme na 200 stupňů 20 minut. Totéž zopakujeme i s druhou polovinou těsta. Upečená těsta necháme vychladnout na mřížce.

  Příprava receptu Větrníkový dort jako z cukrárny, krok 2
 5. V mléce rozmícháme cukr, hladkou mouku a vajíčka. Dáme vařit na oheň. Uvaříme hustou kaši, kterou necháme vychladnout při pokojové teplotě. Máslo vyšleháme spolu s vanilkovým cukrem do pěny, postupně po lžících přidáme vychladlou kaši.
 6. Jedno těsto vložíme zpět do formy, dáme krém, položíme druhé těsto a jemně zatlačíme. Odložíme do lednice ztuhnout. Před podáváním posypeme vrch moučkovým cukrem.

  Příprava receptu Větrníkový dort jako z cukrárny, krok 3Příprava receptu Větrníkový dort jako z cukrárny, krok 4Příprava receptu Větrníkový dort jako z cukrárny, krok 5