SUROVINY

150 g polohrubá mouka
150 g hladká mouka
1 lžička kr. cukr
1 lžička sůl
20 g droždí
1/2 lžičky prášek do pečiva
100 ml mléko
100 ml teplá voda
2 lžíce olivový olej
2 stroužky česnek
vajíčko na potření
lněná semínka

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Mléko ohřejeme, přidáme lžičku cukru a droždí. Necháme vzejít kvásek.
  2. Polohrubou a hladkou mouku smícháme v misce, přidáme sůl, prášek do pečiva, olivový olej, prolisovaný česnek a kvásek. Promícháme, přidáme 100 ml teplé vody a zpracujeme řidší těsto, které posypeme hladkou moukou a necháme na teplém místě kynout 1 hodinu.

    Příprava receptu Česnekové bochánky posypané semínky, krok 1Příprava receptu Česnekové bochánky posypané semínky, krok 2
  3. Po vykynutí si pracovní desku posypeme hladkou moukou, prohodíme těsto z misky a dostatečně ho ještě posypeme hladkou moukou a rukama propracujeme na nelepivé těsto, které rozválíme na plát silný 1 cm a pomocí menšího poháru vykrájíme kolečka, které ukládáme na papírem vyložený plech na pečení a necháme kynout ještě 10 minut.

    Příprava receptu Česnekové bochánky posypané semínky, krok 3
  4. Vrch potřeme rozšlehaným žloutkem, posypeme semínky a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů do zlata. Upečené vyjmeme, necháme vychladnout a můžeme podávat.
  5. U nás doma se nestihli ani naplnit pomazánkou a šunkou, sýrem nebo jinými suroviny, zmizely rychlostí blesku. Jsou nadýchané, jemné jako pavučinka a určitě je budu dělat znovu a už i z dvojité dávky. 
  6. Z jedné dávky vyšlo cca 50 ks, ale záleží na velikosti koleček (průměr kolečka v receptu je 3 cm).