SUROVINY

Těsto:

5 ks vejce
1 šálek kr. cukr
3/4 šálku polohrubá mouka
1 lžička mandlová nebo vanilková esence

Krém:

450 g mascarpone
120 g máslo
1 plechovka kondenzované mléko
1,5 šálku kokos
1/4 šálku sušené mléko
1/2 šálku mléko
1 šálek nasekané mandle
1/2 šálku nasekané dortová oplatky
12 ks Raffaello kuličky na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Vajíčka spolu s kr. cukrem a mandlovou nebo vanilkovou esencí vyšleháme do tuhé pěny, postupně přidáme prosátou polohrubou mouku a už jen vařečkou promícháme. Připravené těsto navrstvíme do kulaté formy, kterou jsme vystlali pečícím papírem a pečeme při teplotě 180 stupňů cca půl hodinu.

  Příprava receptu Jednoduchý a chutný RAFFAELLO dort, krok 1Příprava receptu Jednoduchý a chutný RAFFAELLO dort, krok 2Příprava receptu Jednoduchý a chutný RAFFAELLO dort, krok 3
 2. Upečené těsto necháme vychladnout. Čerstvé mléko ohřejeme, přidáme 2 lžíce kondenzovaného mléka a promícháme. Vychladlé těsto překrojíme na 3 části a každou část potřeme připraveným sladkým mlékem.

  Příprava receptu Jednoduchý a chutný RAFFAELLO dort, krok 4
 3. Mascarpone, máslo a kondenzované mléko vyšleháme do jednotné hmoty, přidáme sušené mléko a kokos a promícháme.

  Příprava receptu Jednoduchý a chutný RAFFAELLO dort, krok 5Příprava receptu Jednoduchý a chutný RAFFAELLO dort, krok 6
 4. Plát těsta potřeme krémem, posypeme nasekanými mandlemi a nasekanou dortovou oplatkou, položíme druhý plát, znovu natřeme krém, posypeme mandlemi a oplatkou, položíme poslední plát těsta a celý povrch dortu potřeme zbylým krémem. Ozdobíme kokosem a kuličkami a odložíme do chladničky ztuhnout.

  Příprava receptu Jednoduchý a chutný RAFFAELLO dort, krok 7Příprava receptu Jednoduchý a chutný RAFFAELLO dort, krok 8Příprava receptu Jednoduchý a chutný RAFFAELLO dort, krok 9