SUROVINY

1 bal. listové těsto
80 g kukuřičný škrob
500 ml mléka
100 g kr. cukr
200 ml smetana ke šlehání
2 lžíce moučkový cukr
6 plátků želatina
1 ks vanilkový lusk

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Listové těsto rozválíme na tenký plát, který překrojíme na polovinu. Jednu polovinu vcelku přendáme na druhou stranu plechu a upečeme při teplotě 200 stupňů do zlata. Nezapomeneme ho pořádně propíchat vidličkou, aby se nenafoukl.
  2. Druhou část listového těsta nakrájíme na čtverečky a poklademe je na plech vyložený papírem na pečení. Ty už nepropichujeme vidličkou. Upečeme stejně jako celý plát. Můžete nakrájet i celé těsto na stejné čtverce a pak budete každý kousek plnit samostatně.
  3. Želatinu namočíme do vody (řídíme se pokyny na obalu) a necháme nabobtnat. Mléko, cukr, vnitřek vanilkového lusku dáme ohřát na oheň, přidáme škrob a důkladně promícháme, abychom neměli hrudky. Vaříme dokud hmota nezačne houstnout a následně odstavíme, přidáme nabobtnalou želatinu a necháme ji rozpustit. Krém zakryjeme a necháme mírně vychladnout.
  4. Smetanu vyšleháme s cukrem do tuhé šlehačky a opatrně ji vmícháme (už jen vařečkou) do mírně vychladlého krému. Opatrně promícháme a krém odložíme do lednice.
  5. Na první těsto naneseme krém (pokud jste nakrájeli celé, cukrářským sáčkem naneseme na každý kousek trochu krému) a zakryjeme ho čtverečkami. Vrch posypeme moučkovým cukrem a podáváme.