Čas přípravy:55 min
Čas vaření:25 min

SUROVINY

Krém:

2 ks vejce
100 g krystalový cukr
400 g mléko
30 g kukuřičný škrob
1 bal. vanilkový cukr
50 g máslo

Těsto:

80 g máslo
150 g voda
1 g sůl
3 g krystalový cukr
100 g hladká mouka
3 ks vejce

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Nejdříve si uvaříme krém, který budeme potřebovat trochu vychladlý.

  Příprava receptu Větrník jako roláda - nejlepší dezert z cukrárny, krok 1
 2. Vajíčka utřeme s cukrem a škrobem, přidáme mléko a metličkou pořádně vymícháme, abychom neměli žádné hrudky. Takto rozmíchanou hmotu v hrnci dáme vařit na středně velký plamen. Hustý krém odstavíme, ihned vmícháme máslo a necháme mírně vychladnout.

  Příprava receptu Větrník jako roláda - nejlepší dezert z cukrárny, krok 2Příprava receptu Větrník jako roláda - nejlepší dezert z cukrárny, krok 3Příprava receptu Větrník jako roláda - nejlepší dezert z cukrárny, krok 4Příprava receptu Větrník jako roláda - nejlepší dezert z cukrárny, krok 5
 3. Zatímco chladně krém, připravíme těsto. Máslo, vodu, sůl a cukr dáme do hrnce a necháme rozpustit. Když máme máslo rozpuštěné, přidáme mouku a mícháme, dokud se hmota nezačne odlepovat od stěn a dna hrnce. Odstavíme a necháme trochu vychladnout. Potom přidáváme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně vymícháme.

  Příprava receptu Větrník jako roláda - nejlepší dezert z cukrárny, krok 6Příprava receptu Větrník jako roláda - nejlepší dezert z cukrárny, krok 7Příprava receptu Větrník jako roláda - nejlepší dezert z cukrárny, krok 8Příprava receptu Větrník jako roláda - nejlepší dezert z cukrárny, krok 9Příprava receptu Větrník jako roláda - nejlepší dezert z cukrárny, krok 10
 4. Připravené těsto naneseme na plech (30×40 cm), který jsme vyložili pečícím papírem a dáme péct. Pečeme při teplotě 200 stupňů 25 minut.
 5. Těsto vyjmeme a na ještě horké rozetřeme připravený krém. Srolujeme, zabalíme do papíru na pečení a necháme vychladnout.
 6. Po úplném vychladnutí krájíme ostrým nožem.