SUROVINY

Budeme potřebovat:

4 šálky vařená rýže
100 g strouhaná mozzarella
100 g šunka
1 ks mrkev
2 lžíce nasekaná petrželka
2 ks vejce
1 šálek mléko
150 g smetanový sýr
1 hrnek nastrouhaný parmazán
sůl
pepř

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Rýži klasicky uvaříme v osolené vodě (já rýži vařím jako těstoviny – do hrnce dám vodu a přivedu ji k varu. Následně osolím, přidám rýži a vařím na nejnižším stupni 15 minut. Následně rýži scedíme přes síto a nechám okapat.)
  2. Ve velké misce smícháme uvařenou rýži, nastrouhanou mozzarellu, nakrájenou šunku, nastrouhanou mrkev, nasekanou petrželku, rozšlehaná vajíčka v mléce, smetanový sýr a polovinu hrnku nastrouhaného parmazánu. Osolíme a opepříme. Důkladně promícháme a takto připravenou směs navrstvíme do zapékací misky, kterou jsme důkladně vymastili olejem.

    Příprava receptu Pečená rýže se šunkou a sýrem, krok 1Příprava receptu Pečená rýže se šunkou a sýrem, krok 2Příprava receptu Pečená rýže se šunkou a sýrem, krok 3Příprava receptu Pečená rýže se šunkou a sýrem, krok 4
  3. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů cca 30 minut. Těsně před koncem vrch posypeme zbylým parmezánem a zapečeme do zlata.

    Příprava receptu Pečená rýže se šunkou a sýrem, krok 5Příprava receptu Pečená rýže se šunkou a sýrem, krok 6Příprava receptu Pečená rýže se šunkou a sýrem, krok 7