Čas přípravy: 35 min
Čas vaření: 60 min

SUROVINY

Těsto:

300 g polohrubá mouka
200 g máslo
200 g moučkový cukr
6 ks žloutky
1/2 bal. prášek do pečiva
200 ml mléko
1 ks citron – kůra

Jablečná vrstva:

1 kg nastrouhaná jablka
5 PL kr. cukr
1 bal. banánový pudink
100 g rozinky (nemusí být)
3 PL rum
1 bal. skořicový cukr

Sníh:

6 ks bílky
1 PL citronová šťáva
150 g kr. cukr
5 PL kokos

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Máslo, moučkový cukr, citronovou kůru a žloutky vyšleháme do pěny, postupně přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a mléko. Vyšleháme hladké těsto, které rozetřeme na plech, pěkně uhladíme a dáme péct. Pečeme při teplotě 180 stupňů asi půl hodinu.

    Příprava receptu Nejlepší jablečný koláč s kokosovou pěnou, který se rozplývá na jazyku, krok 1Příprava receptu Nejlepší jablečný koláč s kokosovou pěnou, který se rozplývá na jazyku, krok 2Příprava receptu Nejlepší jablečný koláč s kokosovou pěnou, který se rozplývá na jazyku, krok 3Příprava receptu Nejlepší jablečný koláč s kokosovou pěnou, který se rozplývá na jazyku, krok 4Příprava receptu Nejlepší jablečný koláč s kokosovou pěnou, který se rozplývá na jazyku, krok 5Příprava receptu Nejlepší jablečný koláč s kokosovou pěnou, který se rozplývá na jazyku, krok 6
  2. V hrnci smícháme nastrouhaná jablka s cukrem, přidáme pudinkový prášek, rum a rozinky. Já jsem tentokrát rozinky vynechala. Takto promíchané jablka dusíme doměkka.

    Příprava receptu Nejlepší jablečný koláč s kokosovou pěnou, který se rozplývá na jazyku, krok 7
  3. Následně je navrstvíme na předpečené těsto, pěkně uhladíme, posypeme skořicí a na vrch navrstvíme kokosový sníh (bílky vyšleháme s cukrem a citrónovou šťávou do tuhé pěny a na závěr už jen vařečkou přimícháme kokos).

    Příprava receptu Nejlepší jablečný koláč s kokosovou pěnou, který se rozplývá na jazyku, krok 8Příprava receptu Nejlepší jablečný koláč s kokosovou pěnou, který se rozplývá na jazyku, krok 9Příprava receptu Nejlepší jablečný koláč s kokosovou pěnou, který se rozplývá na jazyku, krok 10Příprava receptu Nejlepší jablečný koláč s kokosovou pěnou, který se rozplývá na jazyku, krok 11
  4. Dáme péct ještě na půl hodinu, dokud sníh nezíská zlatou barvu.