SUROVINY

Budeme potřebovat:

1 bal. oplatky
1/2 l mléko
500 g kr. cukr
250 g máslo
300 g mleté sušenky
150 g mleté vlašské oříšky
100 g čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Mléko dáme do hrnce, přidáme cukr a na mírném ohni ho necháme rozpustit. Když je cukr rozpuštěný, přidáme na kostičky nakrájené máslo a míchaním ho rozpustíme. Když se rozpustilo máslo, pomalu za stálého míchání přidáváme oříšky, pak mleté sušenky a nakonec i na kostičky nalámanou čokoládu. Vše dobře promícháme.
  2. Připravíme si oplatky. Každou oplátku potřeme krémem a zakryjeme druhou oplatkou. Nakrájíme je na 4 kousky a poklademe na sebe. Dostaneme 2 oplatkove řezy, které odložíme na chvíli do mrazáku, abychom je uměli úhledně nakrájet.

    Příprava receptu Nepečené pyramidy s čokoládovým krémem, krok 1Příprava receptu Nepečené pyramidy s čokoládovým krémem, krok 2Příprava receptu Nepečené pyramidy s čokoládovým krémem, krok 3
  3. Vyjmeme je z mrazáku, položíme na stůl (na výšku) a šikmo je nožem nakrájíme, abychom věděli po spojení dvou kousků vytvořit trojúhelník. Spojíme je zbylým krémem. Krájíme ostrým nožem a skladujeme v chladničce.

    Příprava receptu Nepečené pyramidy s čokoládovým krémem, krok 4Příprava receptu Nepečené pyramidy s čokoládovým krémem, krok 5Příprava receptu Nepečené pyramidy s čokoládovým krémem, krok 6Příprava receptu Nepečené pyramidy s čokoládovým krémem, krok 7