SUROVINY

Těsto:

4 ks vejce
160 g kr. cukr
4 lžíce olej
špetka sůl
160 g hladká mouka

Krém:

200 g máslo
1 bal. Zlatý klas nebo 1,5 bal. vanilkový pudink
5 lžic kr. cukr
400 ml mléka
1 lžička vanilková esence
jahody do krému a strouhaná čokoláda na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Bílky s cukrem vyšleháme mixérem na maximum, a to tak dlouho, dokud je opravdu hoooodně pevný. Zjistíto to zkouškou, že do sněho namočíte špičku prstu a sníh vám při otočení prstu stojí nahoru a nehne se.
 2. Pak přidáte olej, žloutek po žloutku, stále při tom mixujete – ale už ne na maximum, a nakonec už jen metličkou ručně přimícháte mouku.
 3. Pekla jsem na 180 st. cca 45 minut v okrouhlé formě o průměru 24 cm. Po upečení jsem nechala 10 minut stát v klidu a pak vyklopila. Formu jsem vytřela olejem a vysypala polohrubou moukou. Je krásné nadýchaný a měkoučký.

  Příprava receptu Neodolatelný dortík s vanilkovým krémem a jahodami, krok 1Příprava receptu Neodolatelný dortík s vanilkovým krémem a jahodami, krok 2
 4. Do mléka jsem přidala 5 lžic kr. cukr, přidala jsem pudinkové prášky a uvařila hustý pudink, který jsem zakryla alobalem a nechala při pokojové teplotě vychladnout. Máslo jsem vyšlehala mixérem spolu s moučkovým a vanilkovým cukrem do pěny, přidala jsem ještě za lžička vanilkové esence a postupně po lžících jsem přidávala vychladlý pudink.
 5. Korpus jsem rozřízla na polovinu, natřela jsem krém, pokladla na malé kousky nakrájené jahody, zakryla jsem je ještě trochou krému a položila jsem druhý plát těsta. Celý povrch jsem potřela zbylým krémem a ozdobila ovocem (použila jsem jahody) a nastrouhanou čokoládou.

  Příprava receptu Neodolatelný dortík s vanilkovým krémem a jahodami, krok 3Příprava receptu Neodolatelný dortík s vanilkovým krémem a jahodami, krok 4
 6. Dala jsem vychladit do ledničky, ale třeba nechat v chladničke min. 3 hodiny. Já jsem ale neodolala a po 20 minutach jsem dortík vybrala a už jsem musela překrojit.   

  Příprava receptu Neodolatelný dortík s vanilkovým krémem a jahodami, krok 5Příprava receptu Neodolatelný dortík s vanilkovým krémem a jahodami, krok 6Příprava receptu Neodolatelný dortík s vanilkovým krémem a jahodami, krok 7