SUROVINY

Budeme potřebovat:

1 bal. listové těsto
100 g rozinky
100 ml teplá voda
2 lžíce rum
500 g tvaroh
80 g kr. cukr
1 bal. vanilkový cukr
2 ks vejce
citronová kůra
moučkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Rozinky namočíme do teplé vody, do které jsme přidali rum a necháme nabobtnat.
 2. V druhé misce utřeme tvaroh s kr. a vanilkovým cukrem, přidáme jeden žloutek. Jeden bílek dáme do hrnku a vidličkou vyšleháme do sněhu a lžící sníh vmícháme do tvarohové náplně. Přidáme nabobtnané rozinky a ještě jednou promícháme.
 3. Troubu vyhřejeme na 200 stupňů a listové těsto rozválíme na tenký plát o velikosti 25 x 30 cm. Do středu navrstvíme tvarohovou náplň. Žloutkem potřeme kraje těsta a přeložíme je přes nádivku, aby během pečení nádivka nevytekla. Levý kraj těsta přeložíme přes náplň, vrch potřeme žloutkem a přeložíme i pravý kraj těsta. Jemně rukama přitlačíme, aby se těsto nalepilo na těsto potřené žloutkem a vidličkou propícháme.

  Příprava receptu Jednoduchý a extra rychlý tvarohový závin, krok 1Příprava receptu Jednoduchý a extra rychlý tvarohový závin, krok 2Příprava receptu Jednoduchý a extra rychlý tvarohový závin, krok 3Příprava receptu Jednoduchý a extra rychlý tvarohový závin, krok 4
 4. Závin přendáme na plech vyložený papírem a dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme cca 45 minut. Vrch můžete potřít žloutkem, ale nemusíte.

  Příprava receptu Jednoduchý a extra rychlý tvarohový závin, krok 5
 5. Upečený závin bohatě posypeme moučkovým cukrem.

  Příprava receptu Jednoduchý a extra rychlý tvarohový závin, krok 6Příprava receptu Jednoduchý a extra rychlý tvarohový závin, krok 7