Čas přípravy:25 min
Čas vaření:30 min

SUROVINY

Budeme potřebovat:

2,5 šálku hladká mouka
5 ks žloutku
200 g zakysaná smetana (18%)
špetka sůl
1,5 lžíce rum
olej na smažení
moučkový cukr na posypání
vanilkový cukr na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Mouku spolu se solí prosejeme přes síto. Do středu uděláme důlek a přidáme žloutky, zakysanou smetanu a rum. Vypracujeme hladké těsto.

  Příprava receptu Fašankové Boží milosti - FOTOPOSTUP, krok 1Příprava receptu Fašankové Boží milosti - FOTOPOSTUP, krok 2
 2. Připravené těsto dva krát pomeleme na mlýnku (používáme mlýnek na maso, který má co nejmenší “dírky”). Těsto tak získá objem, je nadýchané a pružné.

  Příprava receptu Fašankové Boží milosti - FOTOPOSTUP, krok 3
 3. Pomleté těsto rozdělíme na 3 části. Když s těstem nepracujeme, stále ho máme zakryté bavlněnou utěrkou, aby nám nevyschlo.
 4. Těsto pomocí válečku rozválíme na tenký plát (cca 2 mm). Pomocí ozubeného kolečka nakrájíme kosodélníky. Do každého uděláme uprostřed jeden řez a oba kraje přes tento otvor přetočíme. Takto připravené malé kosodélníky ukládáme do rozpáleného oleje a smažíme do zlata.

  Příprava receptu Fašankové Boží milosti - FOTOPOSTUP, krok 4Příprava receptu Fašankové Boží milosti - FOTOPOSTUP, krok 5Příprava receptu Fašankové Boží milosti - FOTOPOSTUP, krok 6Příprava receptu Fašankové Boží milosti - FOTOPOSTUP, krok 7
 5. Upečené odkládáme na papírový ubrousek, abychom se zbavili přebytečného oleje a následně je posypeme směsí moučkového a vanilkového cukru. Dobrou chuť!

  Příprava receptu Fašankové Boží milosti - FOTOPOSTUP, krok 8Příprava receptu Fašankové Boží milosti - FOTOPOSTUP, krok 9Příprava receptu Fašankové Boží milosti - FOTOPOSTUP, krok 10