SUROVINY

Těsto: 2x

5 ks vajec
5 PL kr. cukr
5 PL hladká mouka
1 ČL prášek do pečiva
na špic nožesoda

Krém:

500 ml mléko
2 bal. zlaté klasy
250 g máslo
150 g moučkový cukr
500 g tvaroh
1 ČL vanilková esence

Na vrch: čoko poleva

200 g bílá čokoláda
1 PL olej

Kromě toho:

4 PL šípková povidla
3 bal. dětské piškoty
100 ml sirup malinový

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Připravila jsem si nejprve těsto 2x. Celá vejce s cukrem jsem utřela do pěny. Smíchala jsem mouku, prášek do pečiva a sodu a prosála na tři krát do těsta a opatrně vmíchala.
 2. Plech 27×37 cm. jsem vystlala pečícím papírem, těsto jsem vylila a upravila. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a peklo se 10 min. ihned po upečení prvního korpusu jsem vyšlehala těsto i na druhý. Postup jsem opakovala jako při prvním. Upečený korpus jsem nechala chladit na mřížce. Ještě za tepla jsem stáhlá kůži z těsta.

  Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 1Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 2Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 3Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 4
 3. Připravila jsem si krém: V mléce jsem rozmíchala zlaté klasy a uvařila jsem hustou kaši. Chladila jsem ji ve studené vodě (lázní), abych mohla pokračovat v krému. Utřela jsem máslo s cukrem do pěny. Po lžíci jsem do něj vmíchala vychladlý pudink a potom i tvaroh. Nakonec jsem krém rozdělila na 2 stejné části a uložila do lednice na hodinu.

  Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 5Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 6Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 7Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 8Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 9
 4. Sestavila jsem koláč. Na spodní korpus jsem natřela povidla. Na povidla jsem natřela polovinu krému. Sirup jsem smíchala s teplou vodou a namáčela jsem tam piškoty a ukládala vedle sebe tak jako vidět na obrázku. Na piškoty jsem natřela druhou polovinu krému. Položila jsem druhý korpus. Na noc jsem koláč uložila do chladničky a zatížila.

  Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 10Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 11Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 12Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 13Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 14Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 15
 5. Druhý den jsem připravila čokoládovou polevu a polila jsem celou plochu a uložila do lednice ztuhnout. Krájela jsem horkým nožem. Přeji vám dobrou chuť.

  Příprava receptu Slavnostní tvarohové řezy - FOTOPOSTUP, krok 16