SUROVINY

Budeme potřebovat:

125 g med
125 g kr. cukr
50 g máslo
špetka sůl
8 g skořice
1/2 lžičky jedlá soda
300 g hladká mouka
10 g kakao
1 ks vejce
marmeláda + povidla
čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Med, kr. cukr a máslo dáme do menšího hrnce a ohřejeme na mírném ohni za stálého míchání. Když se hmota spojí, odstavíme ji a necháme mírně vychladnout.
 2. V druhé misce smícháme špetku soli s jedlou sodou, kakaem, hladkou moukou a minimálně 2 x prosejeme přes jemné síto. Přidáme vidličkou rozšlehané vajíčko, medovou hmotu a promícháme.

  Příprava receptu Plněné perníčky v čokoládě - FOTOPOSTUP, krok 1Příprava receptu Plněné perníčky v čokoládě - FOTOPOSTUP, krok 2Příprava receptu Plněné perníčky v čokoládě - FOTOPOSTUP, krok 3Příprava receptu Plněné perníčky v čokoládě - FOTOPOSTUP, krok 4Příprava receptu Plněné perníčky v čokoládě - FOTOPOSTUP, krok 5
 3. Těsto odložíme do nádoby a šup s ním do lednice na minimálně celou noc. Druhý den těsto rukama zpracujeme ještě jednou a na pomoučeném vále rozválíme na větší plát o tloušťce cca 2-4 mm. Podle toho jak máte rádi perníčky, zda tlustší nebo tenčí. Formičkou vykrojíme srdíčka nebo jiné tvary, jakou máme formičku a ukládáme je na papírem vyložený plech na pečení.

  Příprava receptu Plněné perníčky v čokoládě - FOTOPOSTUP, krok 6Příprava receptu Plněné perníčky v čokoládě - FOTOPOSTUP, krok 7
 4. V malé misce utřeme marmeládu s povidly (já jsem použila višňovou marmeládu) v poměru 1: 1 a malou lžičkou navrstvíme do středu srdíčka “hromádku”. Druhým srdíčkem zakryjeme a kraje prstem zatlačíme, aby nádivka během pečení nevytekla. Já jsem kraje druhého srdíčka, kterým jsem marmeládu zakrývala jemně potřela prstem, který jsem namočila do vody, aby se pěkně uzavřeli.

  Příprava receptu Plněné perníčky v čokoládě - FOTOPOSTUP, krok 8Příprava receptu Plněné perníčky v čokoládě - FOTOPOSTUP, krok 9Příprava receptu Plněné perníčky v čokoládě - FOTOPOSTUP, krok 10
 5. Takto slepené perníky pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 10 – 15 minut. Podle toho jak jsou tlusté. Nepečeme příliš dlouho, jinak budou tvrdé. Perníky přeložíme na mřížku, necháme je vychladnout a pak je polijeme rozpuštěnou čokoládovou polevou.

  Příprava receptu Plněné perníčky v čokoládě - FOTOPOSTUP, krok 11Příprava receptu Plněné perníčky v čokoládě - FOTOPOSTUP, krok 12Příprava receptu Plněné perníčky v čokoládě - FOTOPOSTUP, krok 13

* TIP: ja oblévám srdíčka na nižší tácke, na kterou si pokladem špejle. Pokladem na špejle srdíčka a lžící je obleju. Přebytečná čokoláda steče na tác a pak ji mohu znovu použít. Čokoládu na srdíčkách jsem nechala trochu ztuhnout a pak jsem je přeložila na rovnou plochu a počkala do rána, ať čokoláda dokonale ztuhne. Z uvedené dávky vyjde cca 30-40 ks – záleží na velikosti. Já jsem měla středně velké srdíčka (cca 5 cm) a vyšlo mi přesně 31 ks.