SUROVINY

Těsto bílé:

3 ks vejce
160 g moučkový cukr
160 g máslo
160 g hladká mouka
1 lžička prášek do pečiva

Těsto tmavé:

3 ks vejce
160 g moučkový cukr
160 g máslo
130 g hladká mouka
30 g kakao
1 lžička prášek do pečiva

Těsto obyčejné:

4 ks vejce
4 lžíce moučkový cukr
4 lžíce hladká mouka
1 lžička prášek do pečiva
350 ml meruňkový džem

Krém:

500 ml mléka
5 lžic dětská krupice
100 g máslo
80 g moučkový cukr
1 lžička vanilkové aroma

Vrch:

100 g čokoláda hořká
čokoláda bílá na strouhání

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Nejdříve si připravíme tmavé a bílé těsto. Tmavé: vajíčka si s cukrem vyšleháme do pěny a následně přidáme měkké máslo a dobře vymícháme. Přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem. Bílé: postup je stejný jako při tmavém cestě, jen s rozdílnou gramáží mouky.

  Příprava receptu Šachové řezy s čokoládou - fotopostup, krok 1Příprava receptu Šachové řezy s čokoládou - fotopostup, krok 2Příprava receptu Šachové řezy s čokoládou - fotopostup, krok 3Příprava receptu Šachové řezy s čokoládou - fotopostup, krok 4
 2. Takto připravené těsta si dáme péct do předem vyhřáté trouby na 170 stupňů po dobu cca 20 minut. Upečené necháme vychladnout.

  Příprava receptu Šachové řezy s čokoládou - fotopostup, krok 5
 3. Zatímco se chladí těsta, připravíme si základní těsto. Vajíčka si vyšleháme s cukrem do pěny, přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva. Dáme péct do trouby po dobu cca 15 minut při teplotě 180 stupňů. Upečené necháme vychladnout.
 4. Připravíme si nádivku. Do mléka si dáme krupici a uvaříme hustou kaši. Necháme vychladnout. Máslo s cukrem si vymícháme do pěny, přidáme vanilku a vychladlou kaši. Vše spolu důkladně smícháme a odložíme do chladničky.

  Příprava receptu Šachové řezy s čokoládou - fotopostup, krok 6
 5. Upečené a vychladlé korpusy si upravíme nožem. Bílé a tmavé těsto si nakrájíme na proužky (asi 2 cm široké). Na základní korpus si natřeme marmeládu a na marmeládu 1/2 vychlazeného krému. Začneme vrstvit pásky – střídavě tmavé a světlé těsto. Potřeme marmeládou a ukladáme další vrstvu – na bílý pásek položíme tmavý atd. Znovu potřeme džemem a zbylou nádivkou. Odřezky, které zbyly po úpravě jednotlivých korpusů si namrvíme a navrstvíme na nádivku. Pěkně utlačíme (můžeme i zatížit knihou) a odložíme do lednice na minimálně 2 hodiny.

  Příprava receptu Šachové řezy s čokoládou - fotopostup, krok 7Příprava receptu Šachové řezy s čokoládou - fotopostup, krok 8Příprava receptu Šachové řezy s čokoládou - fotopostup, krok 9Příprava receptu Šachové řezy s čokoládou - fotopostup, krok 10Příprava receptu Šachové řezy s čokoládou - fotopostup, krok 11
 6. Vrch polijeme roztopenou hořkou čokoládou a ozdobíme hoblinami z bílé čokolády. Dobrou chuť!

  Příprava receptu Šachové řezy s čokoládou - fotopostup, krok 12Příprava receptu Šachové řezy s čokoládou - fotopostup, krok 13