SUROVINY

Budeme potřebovat:

2 ks velké brambory
8 plátků slanina
4 plátky uzená šunka
1 šálek nastrouhaný sýr čedar
1 lžíce pálivá omáčka
1/2 šálku zakysaná smetana
zelená cibulka na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Brambory důkladně omyjeme a následně osušíme. Do středu brambory uděláme 2 řezy pomocí ostrého nože a zabalíme ji do alobalu.

  Příprava receptu Bramborová sopka se sýrovou erupcí + Videonávod, krok 1Příprava receptu Bramborová sopka se sýrovou erupcí + Videonávod, krok 2
 2. Pečeme na žhavém uhlí nebo v předem vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů do měkka. Čas musíte odhadnout sami, podle velikosti brambory.

  Příprava receptu Bramborová sopka se sýrovou erupcí + Videonávod, krok 3
 3. Zakysanou smetanu utřeme s pálivou omáčkou (můžete použít i jinou omáčku, podle chuti).
 4. Upečenou bramboru rozbalíme z alobalu a opatrně vydlabeme střed. Připravíme si slaninu a bramboru obalíme z vnější strany. Pomůžeme si párátky, aby slaninka držela.

  Příprava receptu Bramborová sopka se sýrovou erupcí + Videonávod, krok 4Příprava receptu Bramborová sopka se sýrovou erupcí + Videonávod, krok 5
 5. Šunku nakrájíme na malé kousky a začneme vrstvit. Střídavě vrstvíme sýr a šunku dovnitř brambory. Bramboru vložíme na gril nebo do trouby a pečeme 45 minut při teplotě 180 stupňů.

  Příprava receptu Bramborová sopka se sýrovou erupcí + Videonávod, krok 6Příprava receptu Bramborová sopka se sýrovou erupcí + Videonávod, krok 7
 6. Vrch polijeme připraveným dresinkem ze zakysané smetany a pikantní omáčky, posypeme nasekanou jarní cibulkou a podáváme. Dobrou chuť!

  Příprava receptu Bramborová sopka se sýrovou erupcí + Videonávod, krok 8