SUROVINY

Mini cheesecakes s burákovým máslem (6 – 7ks):

60 g sušenek (použila jsem mix Bebe dobré ráno a Bebe rodinné)
30 g burákového (arašídového) másla
250 g čerstvého krémového sýry typu Philadelphia (použila jsem Palouček z Lidlu)
90 g burákového (arašídového) másla
50 g třtinového cukru (případně více dle chuti)
1/2 lžičky kukuřičného škrobu
40 ml smetany ke šlehání
1 ks velké vejce

Čokoládová poleva:

40 g hořké čokolády 50-60%
40 g smetany ke šlehání 33%
arašídy a kousky sušenek na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Troubu předehřejte na 150 stupňů, formu na muffiny vyložte papírovým košíčky. Já jsem použila košíčky o průměru dna 5 cm a výšce 3,2 cm. Pokud máte menší, rozdělte těsto raději do 7 košíčků.
  2. Sušenky rozmixujte a smíchejte s burákovým máslem. Můžete ho předem trochu nahřát v mikrovlnce, pokud je příliš tuhé. Směs rozdělte do připravených 6-7 košíčků a pomocí lžičky přimáčkněte do dna.
  3. Do mísy dejte sýr, burákové máslo, cukr a škrob a při nízkých otáčkách dobře prošlehejte. Přidejte vejce a zašlehejte. Nakonec přilijte smetanu a dobře promíchejte. Těsto rozdělte do košíčků a dejte péct do vyhřáté trouby asi na 20-25 minut.
  4. Nechte ve formě zcela vychladnout, pak přikryjte folii nebo alobalem a dejte na několik hodin chladit do lednice (nejlépe přes noc).
  5. Čokoládu nasekejte na malé kousky, dejte do misky a zalijte horkou smetanou. Nechte chvilku stát, pak vymíchejte do hladké emulze. Za občasného míchání nechte polevu vychladnout a mírně zhoustnout, pak nalijte na vychlazené dortíky. Ozdobte arašídy a kousky sušenek. Dejte chladit do lednice.