SUROVINY

Těsto:

70 g moučkový cukr
2 ks vejce
100 ml olej
125 g polohrubá mouka
25 g kukuřičný škrob
70 ml mléko
1/2 bal. prášek do pečiva

Krém:

100 g bílá čokoláda
250 ml smetana ke šlehání
250 ml bílý jogurt
5 plátků želatina
300 g maliny

Dále budeme potřebovat:

moučkový cukr
dlouhé dětské piškotyrum na namáčení
čokoláda na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka vyšleháme s moučkovým cukrem do tuhé pěny, postupně přidáme tenkým proudem olej, mléko a zlehka přimícháme sypké suroviny – prášek do pečiva, mouku a kukuřičný škrob.
  2. Těsto navrstvíme na plech, který vyložíme pečícím papírem a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 160 stupňů 15 – 20 minut.
  3. Rozmixované maliny (pokud nechcete malé zrníčka, přeceďte přes jemné síto) a čokoládu ve vodní lázni spojíme a necháme mírně vychladnout. Želatinu namočíme do vody a podle návodu na obalu necháme nabobtnat.
  4. Smetanu vyšleháme do tuhé šlehačky a jemně vmícháme bílý jogurt. Přimícháme i maliny s čokoládou. Trochu této hmoty dáme k želatině a následně želatinovou hmotu přidáme do celé masy a dobře promícháme.
  5. Krém navrstvíme na těsto a pěkně uhladíme. Na vrch poklademe dlouhé dětské piškoty, které namočíme do rumu (pokud koláč budou jíst děti, použijte pouze mléko).

    Příprava receptu Krémové malinové řezy, krok 1Příprava receptu Krémové malinové řezy, krok 2Příprava receptu Krémové malinové řezy, krok 3Příprava receptu Krémové malinové řezy, krok 4
  6. Piškoty ještě ozdobíme čokoládou a moučkovým cukrem.