SUROVINY

Budeme potřebovat:

250 g čokoládové sušenky BEBE
150 g máslo
20 g máslo
300 ml smetana ke šlehání
2 lžíce hnědý cukr
50 g mléčná čokoláda
3 lžičky želatina
60 ml vařící voda
250 g mascarpone
110 g moučkový cukr
60 g tyčinka mars

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Sušenky si pomocí mixéru rozmixujeme, přidáme rozpuštěné máslo (150 g) a spojíme.
 2. Připravíme si kulatou formu o průměru 20 cm a vyložíme ji papírem. Navrstvíme sušenkový základ, který rukama utlačíme i na boky formy.
 3. Dáme do lednice a připravíme si nádivku. 2 lžíce smetany si zahřejeme na ohni, přidáme hnědý cukr, 20 g másla a rozpustíme. Když máme cukr rozpuštěný, odstavíme z ohně.
 4. V dalším hrnci si rozpustíme čokoládu, do které jsme přidali 2 lžíce smetany a odložíme stranou.
 5. Želatinu si rozpustíme podle návodu.
 6. V misce si rozmícháme mascarpone s moučkovým cukrem. Přidáme připravenou želatinu a nasekané mars tyčinky. Pak vařečkou přimícháme vyšlehanou šlehačku.
 7. Takto připravenou nádivku si rozdělíme na polovinu. Na sušenkový základ si navrstvíme 1/2 krému, polijeme 1/2 čokoládové polevy (2 lžíce smetany + čokoláda) a 1/2 karamelové polevy (rozpuštěný hnědý cukr + máslo + 2 lžíce smetany).
 8. Nožem si uděláme řezy do krému, aby se poleva dostala i níže (pozor, neřežeme sušenkový základ) – tak dostaneme mramorový efekt. Navrstvíme druhou polovinu mascarpone krému a vrch polijeme druhou polovinou čokoládové a karamelové polevy.
 9. Takto připravený dort si odložíme do lednice na minimálně 2 hodiny a následně ho ozdobíme nasekanou hořkou čokoládou nebo Mars tyčinkami. Dobrou chuť!

  Příprava receptu Cheesecake z MARS tyčinek, krok 1Příprava receptu Cheesecake z MARS tyčinek, krok 2