SUROVINY

Tmavé těsto:

25 dkg polohroubé mouky
1 celé vejce
1 dcl mléka
1/2 balíčku prášku do pečiva
1 lžíce oleje
2 dkg kakaa
8 dkg cukru

Světlé těsto:

5 vajec
4 lžíce vody
15 dkg cukru
15 dkg polohroubé mouky
1/2 balíčku prášku do pečiva
1 polévková lžíce citrónové šťávy

Krém:

5 dcl mléka
4 lžíce hladké mouky (vrchovaté)
25 dkg másla nebo margarínu
20 dkg cukru
1 balíček (10g)
vanilkový cukr (Bourbon)

Šlehačka:

2,5 dcl smetany ke šleháni
1 balení stužovače šlehačky (SmetaFix Dr. Oetker)

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Hnědé těsto:  Vejce, mléko a olej smíchame dohromady, přidáme sypké suroviny – cukr, mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakao. Těsto rozdelíme na polovinu a pečeme samostatne na papíru na 180 stupňů po dobu 7-8 minut.
  2. Světlé těsto:  Žloutka oddelíme od bílku. Bílka vyšleháme s citrónovou šťávou, postupně přidávame cukr. Vyšleháme do husté pěny, snížime otáčky na mixéru, přidáme lžíci vody a pak po jednom žloutku. Mouku smíchame s práškem do pečiva a už jen vařeškou vmíchame do směsi. Těsto rozdelíme na polovinu a pečeme samostatne na papíru – 180 stupňů po dobu asi 15-20 minut.
  3. Krém: Z mléka a mouky uvaříme hustý pudink, odstavíme s plotny a do ješte vroucího přidáme máslo, míchame do rozpuštění, postupně přimíchame cukr a vanilku.
  4. Krém rozdělíme na 4 části. Tmavé těsto potřeme čtvrtinou krému, přikryjeme svétlým těstem, znova krém, světlé těsto, krém, navrch tmavé tésto, ktoré potřeme zbylým krémem. Navrch navrstvíme dotuha vyšlehanou šlehačku se stužovačem. Můžeme posypat čokoládovymi hoblinkami. Dobrou chuť.