SUROVINY

Budeme potřebovat:

250 g polohrubá mouka
1 lžička prášek do pečiva
1 bal. čokoládový pudink
4 ks vejce
5 lžic vlažná voda
250 g moučkový cukr
2 bal. vanilková pudink
500 ml mléko
4 ks banány
250 g máslo
5 lžic kr. cukr
1 bal. piškoty nebo mini bebe sušenky
800 ml zakysaná smetana
jahodový džem

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Žloutky vyšleháme s moučkovým cukrem do pěny. Přidáme vlažnou vodu, pudink a mouku smíchánú s práškem do pečiva. Z bílku vyšleháme sníh, který opatrně vmícháme do těsta. Do vymazané a moukou vysypané formy rovnoměrně rozetřeme tmavé těsto a ve vyhřáté troubě pečeme na 180 stupňů cca 15 minut. Vyjmeme a necháme vychladnout.

  Příprava receptu Lambada koláček s banánem a čokoládou, krok 1Příprava receptu Lambada koláček s banánem a čokoládou, krok 2Příprava receptu Lambada koláček s banánem a čokoládou, krok 3Příprava receptu Lambada koláček s banánem a čokoládou, krok 4Příprava receptu Lambada koláček s banánem a čokoládou, krok 5
 2. Dva pudinkové prášky (dle chuti, já miluji vanilkový) rozmícháme v trošce mléka, a ve zbytku uvaříme za stálého míchání hustý pudink. V míse vyšleháme máslo s cukrem do pěny a vychladlý pudink v lehký krém.

  Příprava receptu Lambada koláček s banánem a čokoládou, krok 6
 3. Studený korpus natřeme džemem, potřeme polovinou krému, na který klademe kolečka banánů. To pak přikryjeme druhou polovinou krému.

  Příprava receptu Lambada koláček s banánem a čokoládou, krok 8Příprava receptu Lambada koláček s banánem a čokoládou, krok 9Příprava receptu Lambada koláček s banánem a čokoládou, krok 10
 4. Poslední vrstvu tvoří hustě naskládané piškoty nebo mini Bebe sušenky – použila jsem kakaové, aby ladily chutí ke korpusu. Zakysanou smetanu mírně osladíme a celým množstvím pokryjeme sušenky.
 5. V chladu necháme ztuhnout a zvlhnout. Piškot zvlhne od džemu a sušenky od tekutiny ze smetany.
 6. Před servírováním ozdobíme čokoládovými lupínky a nakrájíme nožem namočeným ve studené vodě. Dobrou chuť!