SUROVINY

Těsto:

400 g hladká mouka
150 g máslo
100 g moučkový cukr
2 ks vejce
3 lžíce zakysaná smetana
1 bal. prášek do pečiva

Vanilková vrstva:

500 ml mléka
1 bal. vanilkový pudink
20 g hladká mouka
100 g kr. cukr
100 g bílá čokoláda
100 g máslo

Maková vrstva:

300 ml mléka
120 g kr. cukr
200 g mletý mák
70 g sušenky bebe
150 g máslo

Čoko poleva:

150 g hořká čokoláda
30 g máslo
1 lžíce olej
1 lžíce mléko

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Ze surovin na těsto zpracujeme kuličku, kterou rozdělíme na 5 stejných částí. Každou část rozválíme a upečeme v předem vyhřáté troubě na plechu, který jsme vyložili pečícím papírem při teplotě 180 stupňů do zlata (cca 10 minut každý plát, ale záleží na tloušťce těsta).
  2. Upečené pláty necháme zcela vychladnout a připravíme si náplně.
  3. Vanilková: v mléce rozmícháme vanilkový pudinkový prášek, mouku a cukr. Na mírném ohni uvaříme hustý pudink, který odstavíme a přidáme na kostičky nalámanou čokoládu a na kostičky nakrájené máslo. Mícháním všechno spojíme a necháme mírně vychladnout.
  4. Maková: Do mléka přidáme cukr a na mírném ohni ho rozpustíme. Když máme cukr rozpuštěný, přidáme mák a necháme ho spařit. Odstavíme a přidáme namleté ​​sušenky a máslo. Mícháním vše spojíme a můžeme vrstvit.
  5. Těsto – maková náplň – těsto – vanilkový krém – těsto – maková náplň – těsto – vanilkový krém – těsto – čokoládová poleva.
  6. Čokoládovou polevu připravíme jednoduchým způsobem – vše spojíme ve vodní lázni do jednotné hmoty a nalijeme na řezy. Necháme ztuhnout a podáváme.