SUROVINY

Těsto: 3x

3 ks vejce
3 PL horká voda
3 PL krystalový cukr
3 PL polohrubá mouka
2 PL holandské kakao
1 ČL prášek do pečivana špic nože
soda bikarbona

Krém:

250 ml vaječný likér
250 ml šlehačka 36%
2 bal. smetanový pudink
1 bal. želatina za studena

Kromě toho:

1 bal. dětské piškoty
200 ml povidla
100 ml horká voda
3 PL instantní černá káva
1 PL vaječný likér

Na vrch: poleva

200 g bílá čokoláda
1 PL máslo

Na zdobení, ale nemusí – pařížská šlehačka:

250 ml šlehačka 36%
100 g hořká čokoláda
200 g bílá čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. V míse jsem utřela vejce, cukr s horkou vodu do pěny. Smíchala jsem mouku, prášek do pečiva, kakao a sodu. V malých dávkách se prosévala do těsta.

  Likérové řezy (fotorecept), krok 1Likérové řezy (fotorecept), krok 2
 2. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. Plech 27×37 cm jsem vystlala pečícím papírem. Hotové těsto jsem vylila a upravila. Peklo se 10 min. Pokud se peklo první těsto, připravila jsem si takto taky další dva těsta. Upečené jsem nechala chladit na mřížce.

  Likérové řezy (fotorecept), krok 3
 3. Pokud se korpusy chladili, připravila jsem si krém: Do mísy jsem dala 250 ml vaječného likéru. Přidala jsem 250 ml šlehačky a vmíchala jsem pudinkové prášky. Uvařila jsem hustou kaši a nechala chladit. V jiné míse jsem utřela želatinu za studena a když začala houstnout, zamíchala jsem k ní po jedné lžíci vychladlý pudink. Mixérem jsem pořádně prošlehala. Krém jsem rozdělila na 2 poloviny a uložila do lednice ztuhnout. Před použitím jsem ho znovu vyšlehala.
 4. Připravila jsem si i kávu na máčení piškotů. Instantní kávu jsem zalila horkou vodou a přidala jsem likér.

  Likérové řezy (fotorecept), krok 4Likérové řezy (fotorecept), krok 5Likérové řezy (fotorecept), krok 6Likérové řezy (fotorecept), krok 7
 5. První korpus jsem natřela povidly. Pak jsem na povidla natřela polovinu prvního krému. Na krém jsem ukládala v kávě namočené piškoty. Na piškoty jsem natřela druhou polovinu prvního krému. Položila jsem druhý korpus a natřela jsem ho povidly. Na povidla jsem natřela druhou polovinu krému. Položila jsem třetí korpus. Na vrch jsem uložila pečící papír. Na papír jsem uložila krájecí desku a zatížila na celou noc 3 kg mouky. Uložila jsem ho do chladničky.

  Likérové řezy (fotorecept), krok 8Likérové řezy (fotorecept), krok 9Likérové řezy (fotorecept), krok 10Likérové řezy (fotorecept), krok 11Likérové řezy (fotorecept), krok 12Likérové řezy (fotorecept), krok 13
 6. Druhý den jsem udělala bílou čokoládovou polevu. Polila jsem koláč a dala ztuhnout do lednice. Krájela jsem ho horkým nožem na řezy. Den předem jsem si připravila pařížskou šlehačku. Naplnila jsem cukrářský sáček a ozdobila vrch – není nutné. Přeji vám dobrou chuť.

  Likérové řezy (fotorecept), krok 14Likérové řezy (fotorecept), krok 15