Čas přípravy: 45 min
Čas vaření: 25 min

SUROVINY

Těsto:

200 g hladká mouka
300 g moučkový cukr
150 g máslo
30 ml smetana ke šlehání
1 lžička vanilka

Krém:

360 ml mléka
1 ks vejce
3,5 lžíce kukuřičný škrob
2 lžíce kr. cukr
40 g máslo
1 lžička vanilka
250 g broskve

Želé:

250 g broskve
100 ml šťáva z broskví
1 lžíce kr. cukr
3 lžíce kukuřičný škrob
1 lžička rum

Vrch:

170 ml smetana ke šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Do velké mísy prosejeme mouku, přidáme na kostičky nakrájené studené máslo, studenou smetanu ke šlehání, moučkový cukr, vanilku a vidličkou protlačíme. Vznikne vám sypká směs, kterou navrstvíme na plech (29 x 26 cm), který jsme vymastili tukem a menším válečkem na těsto pěkně stiskneme a vyrovnáme. Propícháme vidličkou a odložíme do mrazáku na 20 minut. Pak těsto dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 170 st. cca 25 minut. Upečené těsto necháme vychladnout.
  2. V misce utřeme mléko, vajíčko a škrob do hladka a nalijeme do hrnce. Přidáme cukr a uvaříme hustý pudink, který odstavíme, přidáme na kousky nakrájené máslo a vanilku. Mícháním máslo rozpustíme a ještě teplý pudink navrstvíme na vychladlé těsto do plechu.
  3. Broskve nakrájíme na menší kousky a poklademe je na pudink. Jemně je do pudinkové vrstvy zatlačíme. Necháme vychladnout.
  4. Připravíme želé – broskve rozmixujeme tyčovým mixérem, přidáme šťávu z broskví a přelijeme hmotu do hrnce. Přidáme cukr, kukuřičný škrob a uvaříme husté želé, které odstraníme z tepla a přilijeme rum. Dobře promícháme a navrstvíme na koláč. Pěkně uhladíme, necháme ztuhnout a na vrch navrstvíme ušlehanou šlehačku.