SUROVINY

Těsto:

4 šálky hladká mouka
2/3 šálku kr. cukr
špetka sůl
1 šálek horké mléko
1/4 šálku máslo
3 ks vejce
20 g čerstvé droždí
2 lžičky citronová kůra
1 lžička vanilková esence

Náplň:

1/4 šálku máslo
1/4 šálku kakao
2 lžičky skořice
1 šálek moučkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Trochu teplého mléka nalijeme do misky, přidáme 2 lžičky kr. cukru a droždí. Necháme vzejít kvásek.
 2. Ostatní suroviny na přípravu těsta dáme do druhé misky, přidáme i kvásek a zpracujeme hladké těsto, které necháme na teplém místě kynout zakryté utěrkou půl hodinu.
 3. Zatímco těsto kyne, připravíme náplň. Máslo pokojové teploty utřeme se skořicí a kakaem.
 4. Vykynuté těsto přendáme na jemně pomoučenú pracovní desku a rozdělíme ho na 4 stejné části. Každou část rozválíme na tenčí kruh.
  První plát potřeme náplní, posypeme moučkovým cukrem, položíme druhý plát, který také potřeme náplní a takto to opakujeme, dokud položíme čtvrtý plát těsta. Naskládané kruhy těsta překrojíme ostrým nožem na 8 trojúhelníků. Každý trojúhelník ještě překrojíme uvnitř jak vidíte na obrázku a přes střední zářez těsto přetočíme. Vytvoříme hvězdu, kterou přendáme do kulaté formy na pečení, který jsme vyložili pečícím papírem a necháme ještě 10 minut kynout.

  Příprava receptu Sladké snídaňové pečivo, krok 1Příprava receptu Sladké snídaňové pečivo, krok 2Příprava receptu Sladké snídaňové pečivo, krok 3
 5. Formu vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme při teplotě 180 stupňů cca půl hodinu. Upečený koláč potřeme teplým mlékem (do mléka můžete přidat i lžíci moučkového cukru a budete mít sladký povrch).

  Příprava receptu Sladké snídaňové pečivo, krok 4
 6. Před podáváním vrch posypeme moučkovým cukrem.

  Příprava receptu Sladké snídaňové pečivo, krok 5