Čas přípravy: 35 min
Čas vaření: 15 min

SUROVINY

Těsto:

5 ks vejce
120 g kr. cukr
špetka sůl
3 lžíce voda
5 lžic polohrubá mouka
2 lžíce kakaa

Krém:

200 g jemný tvaroh
5 lžic vaječný koňak
2 lžíce moučkový cukr
250 ml smetana ke šlehání
1,5 konzervy mandarinky

Dále budeme potřebovat:

80 g čokoláda
4 lžíce smetana ke šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Žloutky s cukrem vyšleháme do pěny. Přidáme vodu a znovu krátce mixujeme. Přidáme prosátou mouku smíchanou s kakaem a nakonec přidáme ušlehaný sníh z bílků, který jsme vyšlehali se špetkou soli. Jemně, krouživými pohyby sníh vmícháme do žloutkové hmoty.

  Příprava receptu Jednoduchá mandarinková roláda, krok 1Příprava receptu Jednoduchá mandarinková roláda, krok 2
 2. Vylijeme na plech vyložený pečícím papírem a dáme péct do předem vyhřáté troubě. Pečeme při teplotě 180 stupňů 12-15 minut. Zbytečně nepečeme dlouho, abychom roládu nevysušily. Vyjmeme, necháme stát 2-3 minuty a pomocí utěrky i s papírem těsto srolujeme do rolády a necháme zcela vychladnout.

  Příprava receptu Jednoduchá mandarinková roláda, krok 3Příprava receptu Jednoduchá mandarinková roláda, krok 4
 3. Tvaroh vymixujeme s cukrem, přidáme vaječený koňak a krátce mixérem ještě vyšleháme. Šlehačku vyšleháme a opatrně, pouze vařečkou ji vmícháme do tvarohu. Z vyšlehané smetany si můžeme odložit stranou 3 lžíce na ozdobu.

  Příprava receptu Jednoduchá mandarinková roláda, krok 5Příprava receptu Jednoduchá mandarinková roláda, krok 6
 4. Roládu rozvineme, odstraníme papír a natřeme tvarohovou nádivku. Poklademe okapané mandarinky a opatrně stočíme. Odložíme do lednice.

  Příprava receptu Jednoduchá mandarinková roláda, krok 7
 5. Nad párou rozpustíme čokoládu se smetanou. Odstavíme a necháme mírně vychladnout. Roládu vyjmeme z lednice a natřeme mírně vychladlou čokoládu. Čokoláda má konzistenci jako řidší krém, čili roládu potíráme a nezaléváme jako při klasické čokoládové polevě. Zdobíme podle vlastní fantazie.

  Příprava receptu Jednoduchá mandarinková roláda, krok 8Příprava receptu Jednoduchá mandarinková roláda, krok 9Příprava receptu Jednoduchá mandarinková roláda, krok 10