SUROVINY

Budeme potřebovat:

180 g hladká mouka
60 g kakao
1/2 lžíce jedlá soda
špetka sůl
120 g máslo
100 g moučkový cukr
90 g hnědý cukr
60 g arašídové máslo
1 ks vejce
3 lžíce mléko
1 bal. vanilkový cukr

Na posypání:

moučkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Nejdříve si připravíme arašídovou nádivku. Arašídové máslo utřeme s hnědým cukrem a zpracujeme tenčí válec, který nakrájíme na 32 stejných kousků. Každý kousek zpracujeme do kuličky a odložíme do lednice.

  Příprava receptu Kakaové sušenky s arašídovým krémem, krok 1
 2. Do větší mísy prosejeme mouku, přidáme kakao, jedlou sodu, sůl a promícháme. V druhé misce mixérem vyšleháme máslo spolu s moučkovým cukrem, přidáme vajíčko, mléko a vanilkový cukr. Pomalu přidáváme sypkou směs a zpracujeme širší válec, který rozdělíme na 32 stejných částí a znovu každý kousek zpracujeme do kuličky.

  Příprava receptu Kakaové sušenky s arašídovým krémem, krok 2
 3. Tmavou kuličku v ruce zpracujeme na placku, do středu uložíme světlou kuličku a obalíme ji tmavým těstem. Takto zpracované kuličky ukládáme na papírem vyložený plech na pečení a zlehka každou kuličku stiskneme.

  Příprava receptu Kakaové sušenky s arašídovým krémem, krok 3Příprava receptu Kakaové sušenky s arašídovým krémem, krok 4
 4. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 170 stupňů cca 8 minut. Upečené necháme na mřížce vychladnout a zlehka je posypeme moučkovým cukrem. Skladujeme v uzavíratelné nádobě.

  Příprava receptu Kakaové sušenky s arašídovým krémem, krok 5Příprava receptu Kakaové sušenky s arašídovým krémem, krok 6