SUROVINY

3 ks vejce
160 ml voda
50 ml olej
110 g hladká moukana špetku nože trochu soli

Krém:

400 ml mléka
1 bal. vanilkový pudink
1/2 bal. zlatý klas
4 lžíce moučkový cukr
1 lusk vanilka
125 g máslo
200 ml smetana ke šlehání
čokoládová poleva

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Do menšího hrnce dáme vodu, špetku soli a olej. Na mírném ohni přivedeme do varu a přidáme prosátou mouku – stále míchejte, aby se vám neudělali hrudky. Nedoporučuji míchat vařečkou, ale metličkou. Mícháme na mírném ohni, dokud se z hmoty nevytvoří kulička, která se odděluje od stěn a dna hrnce. Odstavíme a necháme mírně vychladnout.
 2. Do mírně vychladlé hmoty přidáváme jedno vajíčko po druhém. Za každým přidaným vajíčkem hmotu mixérem vyšleháme. Když máte těsto hotové, přeložíte ho do cukrářského sáčku a na papírem vyložený plech stříkáte kolečka. Já jsem stříkala 2 vrstvy, aby byly věnečky vyšší, ale klidně stačí jedna vrstva.

  Příprava receptu Poctivé vanilkové věnečky z odpalovaného těsta, krok 1
 3. Pečeme při teplotě 200 stupňů do zlata. Během pečení troubu neotvírejte, jinak vám věnečky spadnou. Když jsou věnečky zlaté, troubu vypneme a dvířka mírně pootevřeme (můžete podložit dvířka vařečkou, pokud se vám nedají otevřít pouze kousek) a necháme je takto vychladnout v troubě. Takto nespadnou a budou pěkné vysoké.

  Příprava receptu Poctivé vanilkové věnečky z odpalovaného těsta, krok 2
 4. Zatímco věnečky chladnou v troubě, připravíme krém. Klasicky uvaříme pudink v oslazeném mléce, přidáme vnitřek vanilkového lusku. Uvařený pudink odstavíme, necháme mírně vychladnout a přidáme 125 g másla. Mícháním máslo v mírně vychladlé hmotě rozpustíme a necháme zcela vychladnout.
 5. Smetanu vyšleháme do tuhé šlehačky a čokoládu rozpustíme ve vodní lázni.
 6. Vychladlé věnečky překrojíme na polovinu a cukrářským sáčkem navrstvíme vanilkový krém a šlehačku. Vrchní část věnečku namočíme do čokolády a zakryjeme šlehačku.

  Příprava receptu Poctivé vanilkové věnečky z odpalovaného těsta, krok 3