SUROVINY

Těsto:

500 g polohrubá mouka
1 lžičku sůl
125 ml mléka
1 PL kr. cukr
1 bal. sušené droždí
125 ml kefír
1 ks vejce
8 PL olej

Náplň:

400 g mleté ​​maso
80 ml masový vývar
1 ks cibule
2 stroužky česnek
50-70 g tvrdý sýr
podle chuti sůl a pepř

Na potření:

1 ks žloutek
1 PL mléko

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Z mléka, cukru a droždí připravíme kvásek. Mouku prosejeme do mísy, přidáme sůl, kefír, kvásek, vejce, olej a vypracujeme hladké, elastické těsto. Přikryjeme a necháme kynout cca 1 hodinu. Zatímco těsto kyne, připravíme nádivku.
 2. Nádivku připravíme smícháním všech surovin /kromě sýru/.
 3. Z vykynutého těsta odebereme jednu třetinu. Zbytek těsta přikryjeme malou miskou, aby nevyschlo. Rozválíme na tloušťku 2-3 mm a kulatou formičkou o průměru 7,5 cm vykrájíme kolečka.
 4. Připravíme formu o průměru 28 cm. Dno vyložíme pečícím papírem.
 5. Na každé kolečko lžičkou navrstvíme masovou nádivku, sýr a můžeme skládat. Nejdříve na polovinu a pak ještě jednou. Konce přitlačíme spolu a ukládáme vedle sebe na dno formy. Do středu uděláme růžičku – kolečka překrojíme na polovinu, uložíme je na sebe tak, aby se kraje překrývaly a stočíme do ruličky.

  Příprava receptu Koláč z kynutého těsta s masovou nádivkou, krok 1
 6. Když máme celou formu vyloženou těstem, prkryjeme ji a necháme kynout půl hodinu. Před pečením potřeme rozšlehaným žloutkem, do kterého jsme přidali mléko.

  Příprava receptu Koláč z kynutého těsta s masovou nádivkou, krok 2
 7. Pečeme ve vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 20 minut, pak teplotu stáhneme na 170 stupňů a dopečeme cca 15-20 minut. Po 20 minutách můžete na vrch koláče položit papír na pečení, aby se koláč velmi nepřipálil. Horký ho ještě potřeme máslem a necháme vychladnout pod utěrkou. Dobrou chuť 

  Příprava receptu Koláč z kynutého těsta s masovou nádivkou, krok 3