SUROVINY

Těsto:

6 ks vejce
6 lžic voda
6 lžic kr. cukr
6 lžic polohrubá mouka
1/2 bal. prášek do pečiva
3 lžíce kakao

Sníh:

7 ks bílku
400 g kr. cukr

Krém:

1 plechovka Salko
200 g pražené arašídy
250 g máslo

Poleva:

2 bal. tmavá čokoláda
2 lžíce olej
2 lžíce máslo

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Z vajíček a cukru si vymícháme pěnu, postupně přidáme vodu, mouku smíchanou s práškem do pečiva a nakonec i kakao. Důkladně promícháme a takto připravené těsto si navrstvíme do kulaté formy (průměr 26 cm). Dáme péct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů.

  Příprava receptu SNICKERS dort - fotopostup, krok 1Příprava receptu SNICKERS dort - fotopostup, krok 2
 2. Bílky si vyšleháme na tuhý sníh a postupně přidáváme cukr – stále mícháme. Tuhým sněhem naplníme cukrářský sáček a na plech, který jsme si vystlali papírem vrstvíme do okrouhlého tvaru bílkovú hmotu. Dáme usušit do trouby na cca 1 hodinu při teplotě 100 stupňů.

  Příprava receptu SNICKERS dort - fotopostup, krok 3
 3. Připravíme si krém. Salko si uvaříme v plechovce ve vodě (trvá to cca 3-4 hodiny). Následně ho necháme vychladnout a vymícháme ho s máslem.

  Příprava receptu SNICKERS dort - fotopostup, krok 4
 4. Upečený korpus si rozřízneme na 2 části. Naplníme nádivkou (1/2), posypeme nasekanými arašídy a položíme usušený plát bílků. Znovu navrstvíme náplň a posypeme nasekanými arašídy. Položíme druhý plát těsta. Jemně zatlačíme.

  Příprava receptu SNICKERS dort - fotopostup, krok 5Příprava receptu SNICKERS dort - fotopostup, krok 6Příprava receptu SNICKERS dort - fotopostup, krok 7Příprava receptu SNICKERS dort - fotopostup, krok 8Příprava receptu SNICKERS dort - fotopostup, krok 9
 5. Na vrch si navrstvíme čokoládovou polevu – čokoládu rozpustíme nad párou, přidáme olej, máslo a spojíme. Na ozdobu použijeme arašídy a necháme ztuhnout. Dobrou chuť!

  Příprava receptu SNICKERS dort - fotopostup, krok 10