SUROVINY

Těsto (2x):

3 ks vejce
100 g moučkový cukr
100 g máslo
100 g hořká čokoláda
85 g hladká mouka speciál
1/2 bal. prášek do pečiva
1/2 KL rumová příchuť
1 bal. vanilkový cukr

Kromě toho:

350 ml meruňkový džem domácí

Na zdobení:

250 ml šlehačka 33%
100 g bílá čokoláda
100 g hořká čokoláda
1 bal. Smetafix

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Zákusek, který vám představím v mém podání jsem si sestavila sama. Sacher řezy jsem už pekla, ale uvažovala jsem nad tím, co tak udělat Sacher dort v malém provedení. Od nápadu nebylo daleko k realizaci. Tyto dortíky jsem udělala z těsta na sacher dort, základní recept jsem dělila dvěma a tak jsem dostala 2 stejné korpusy. Protože dort je spojeny a naplněny jen meruňkovým džemem držela jsem se receptu a dortíky jsem spojovala džemem. Aby nic nevyšlo nazmar, k zbytkům jsem přidala povidla, vyrobila jsem kuličky a ty jsem vložila mezi dva kolečka z korpusu. Polila jsem čokoládovou polevou jako sacher dort a už jen ozdobila podle svého vkusu.
 2. Vejce jsem rozdělila. K bílkům jsem přidala špetku soli a vyšlehala tvrdý sníh. K žloutkům jsem přidala cukr, vanilku, máslo a utřela jsem do pěny. Hořkou čokoládu jsem nechala roztát nad párou a přilila jsem ji do těsta. Mouku a prášek do pečiva jsem smíchala a prosévala jsem v malých dávkách do těsta. Nakonec jsem přidala tvrdý sníh. Plech 27×37 cm jsem vystlala pečícím papírem, těsto jsem rovnoměrně rozetřela. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a těsto se peklo 10 min. Pokud se pekl první korpus, připravila jsem si těsto i na druhý stejný korpus. Oba upečené korpusy jsem nechala chladit na mřížce. Když se vychladili oloupala jsem z korpusů “kůži”.

  Příprava receptu Sacher mini dortíky - FOTOPOSTUP, krok 1Příprava receptu Sacher mini dortíky - FOTOPOSTUP, krok 2Příprava receptu Sacher mini dortíky - FOTOPOSTUP, krok 3Příprava receptu Sacher mini dortíky - FOTOPOSTUP, krok 4Příprava receptu Sacher mini dortíky - FOTOPOSTUP, krok 5Příprava receptu Sacher mini dortíky - FOTOPOSTUP, krok 6
 3. Z vychladlých korpusů jsem vykrajovala kolečka. Ukládala jsem je na sebe po dva. Zbytky jsem dala mísy. Přidala jsem k nim lžíci povidel a promíchala. Ze zbytků jsem tvořila kulky, které budou pojítkem mezi dvěma kolečky. Spodní kolečko jsem natřela džemem, položila jsem něj kuličku, trošku přitlačila a na kuličku jsem položila druhé kolečko. Je jen možná náhoda, ale podařilo se mi utratit všechny kolečka i kulky, tedy nic nezvýšilo a nevyšlo nazmar.

  Příprava receptu Sacher mini dortíky - FOTOPOSTUP, krok 7Příprava receptu Sacher mini dortíky - FOTOPOSTUP, krok 8Příprava receptu Sacher mini dortíky - FOTOPOSTUP, krok 9Příprava receptu Sacher mini dortíky - FOTOPOSTUP, krok 10Příprava receptu Sacher mini dortíky - FOTOPOSTUP, krok 11Příprava receptu Sacher mini dortíky - FOTOPOSTUP, krok 12
 4. Už den předem jsem si připravila pařížskou čokoládu na zdobení. Do šlehačky jsem nalámala bílou i hořkou čokoládu, nechala roztát a vše spolu promíchala a uložila do chladu na 12 hod. Pak jsem ji už jen vyšlehala mixérem. Vložila jsem ji do cukrářského sáčku s hvězdičkou (špičkou) a ozdobila jsem dortíky.
 5. Přeji vám dobrou chuť k tomuto jednoduchému dezertu.

  Příprava receptu Sacher mini dortíky - FOTOPOSTUP, krok 13