SUROVINY

Těsto:

150 g moučkový cukr
1 ks vejce
2 lžíce med
50 g máslo
4 lžíce mléko
500 g hladká mouka
1 lžička jedlá soda
1 lžíce zakysaná smetana

Krém:

200 g máslo
150 g moučkový cukr
1 bal. vanilkvoý cukr
400 ml mléka
4 lžíce dětská krupice
50 g kr. cukr
150 g kokos

Dále budeme potřebovat:

meruňková marmeláda
čokoládová poleva

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Moučkový cukr utřeme s vajíčkem do pěny, pak přidáme med, měkké máslo a teplé mléko. Mouku a jedlou sodu prosijeme přes jemné síto a postupně po částech přidáváme k vyšlehané hmotě. Pokud již máte těsto tuhé, přidejte zakysanou smetanu (můžete přidat i 3-4 lžíce, podle toho jak husté máte těsto). Těsto zabalíme do potravinářské fólie a odložíme do lednice na 1-2 hodiny.

  Příprava receptu Medové řezy s kokosovou náplní, krok 1Příprava receptu Medové řezy s kokosovou náplní, krok 2
 2. Máslo spolu s moučkovým a vanilkovým cukrem vyšleháme do pěny. Mléko rozmícháme s dětskou krupicí a kr. cukrem a na mírném ohni za stálého míchání uvaříme hustou kaši, kterou necháme vychladnout. Když máme hmotu chladnou, po lžících ji mixérem zašleháme do máslové pěny a nakonec přidáme i kokos. Připravenou nádivku odložíme do lednice a upečeme těsto.
 3. Odleželé těsto z chladničky rozdělíme na polovinu a každý kus rozválíme na papíře na pečení. Papír na pečení přendáme na otočený plech (válela jsem na rozměr 30 x 36 cm, ale klidně můžete menší a tlustší, budetete mít vyšší řezy).
 4. Upečeme při teplotě 200 stupňů do zlata. Délka pečení záleží na tloušťce těsta, já jsem pekla 8 minut.

  Příprava receptu Medové řezy s kokosovou náplní, krok 3
 5. Upečené pláty necháme vychladnout, oba potřeme meruňkovým džemem a navrstvíme na jeden kokosovou nádivku. Pěkně ji uhladíme a položíme plát těsta, potřený marmeládou tak, aby byl džem na kokosové hmotě. Vrch polijeme rozpuštěnou čokoládovou polevou a necháme odležet do druhého dne. Koláček je jemný, křehký a chutný.

  Příprava receptu Medové řezy s kokosovou náplní, krok 4Příprava receptu Medové řezy s kokosovou náplní, krok 5Příprava receptu Medové řezy s kokosovou náplní, krok 6Příprava receptu Medové řezy s kokosovou náplní, krok 7
 6. Doporučuji vyzkoušet, pokud máte rádi kokosové zákusky. Pokud těsto budete péct dlouho, těsto ztvrdne a koláč bude sušší a bude nutné nechat ho stát déle, aby těsto navsáklo vlhkost z nádivky a až tehdy vám změkne.

  Příprava receptu Medové řezy s kokosovou náplní, krok 8