SUROVINY

Těsto:

6 ks vejce
150 g kr. cukr
150 g polohrubá mouka
1 bal. vanilkový cukr
šťáva z 1 pomeranče

Krém:

1 l mléko
10 lžic kr. cukr
3 bal. pudink čokoládový
150 g máslo
150 g hořká čokoláda
3 banány

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Vajíčka s cukrem si vyšleháme do pěny a přidáváme vanilkový cukr a mouku. Takto připravenou směs si navrstvíme do pekáče a pečeme při teplotě 180 stupňů cca 20 – 25 minut.

  Příprava receptu Pokušení z čokolády s banány, krok 1Příprava receptu Pokušení z čokolády s banány, krok 2Příprava receptu Pokušení z čokolády s banány, krok 3
 2. Když máme těsto upečené, vyjmeme ho a ještě horké polijeme šťávou z jednoho pomeranče. Necháme vychladnout.

  Příprava receptu Pokušení z čokolády s banány, krok 4
 3. Připravíme si krém. V 200 ml mléka si rozděláme pudinky a zbytek dáme sevřít spolu s cukrem. Když nám mléko vře, postupně přiléváme čokoládové pudinky a vaříme do zhoustnutí.

  Příprava receptu Pokušení z čokolády s banány, krok 5Příprava receptu Pokušení z čokolády s banány, krok 6
 4. Do hustého čokoládového pudinku si přidáme na kostičky nalámanou čokoládu a za stálého míchání ji rozpustíme. Když máme rozpuštěnou čokoládu přidáme máslo a za stálého míchání ho také rozpustíme.

  Příprava receptu Pokušení z čokolády s banány, krok 7Příprava receptu Pokušení z čokolády s banány, krok 8
 5. Takto připravenou hmotu lijeme na vychladlý korpus, na který jsme si pokladli banány. Necháme ztuhnout, nakrájíme na řezy a podáváme. Dobrou chuť!

  Příprava receptu Pokušení z čokolády s banány, krok 9Příprava receptu Pokušení z čokolády s banány, krok 10Příprava receptu Pokušení z čokolády s banány, krok 11Příprava receptu Pokušení z čokolády s banány, krok 12