SUROVINY

Těsto:

135 gmáslo
3 lžičkyinstantní káva
105 gmoučkový cukr
3 ksvejce
1 bal.vanilkový cukr
120 ghladká mouka
30 gkakao
1/2 lžičkyprášek do pečiva
1/2 lžičkysůl

Tmavá vrstva:

3 lžičkyinstantní káva
3 lžičkyteplá voda
150 gNutella nebo oříšková náterka
375 mlsmetana ke šlehání
1 bal.ztužovač

Světlá vrstva:

2 bal.prášková šlehačka Dr. Oetker
300 mlmléko
2 bal.ztužovač
3 lžičkymoučkový cukr

Na ozdobu:

kvalitní hořká čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Máslo rozpustíme a do rozpuštěného přidáme 3 lžičky instantní kávy. Důkladně vyšleháme mixérem, přidáme vanilkový a moučkový cukr, jedno vajíčko po druhém. Vyšleháme hladkou hmotu, do které přidáme smíchanou mouku se solí, práškem do pečiva a kakaem.

  Příprava receptu Brownies - KÁVENKY (Fotopostup), krok 1Příprava receptu Brownies - KÁVENKY (Fotopostup), krok 2Příprava receptu Brownies - KÁVENKY (Fotopostup), krok 3Příprava receptu Brownies - KÁVENKY (Fotopostup), krok 4
 2. Takto připravené těsto navrstvíme na plech, který jsme vystlali papírem na pečení. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 150 stupňů cca 15 – 20 minut. Upečené těsto vyjmeme a necháme vychladnout.

  Příprava receptu Brownies - KÁVENKY (Fotopostup), krok 5Příprava receptu Brownies - KÁVENKY (Fotopostup), krok 6
 3. Do teplé vody přidáme kávu a mícháním ji rozpustíme. K rozpuštěné kávě přidáme nutelu a promícháme. Smetanu spolu se ztužovačem vyšleháme do tuhé šlehačky a přidáme nutelu. Promícháme, ale ne mixérem – gumovou metličkou. Navrstvíme na vychladlý korpus a odložíme do chladničky ztuhnout nejméně na 4 hodiny (já jsem koláč nechala v chladničce odpočívat celou noc).

  Příprava receptu Brownies - KÁVENKY (Fotopostup), krok 7Příprava receptu Brownies - KÁVENKY (Fotopostup), krok 8
 4. Druhý den vyšleháme práškovou šlehačku ve studenem mléce se ztužovačem a cukrem do tuhé šlehačky, navrstvíme na koláč a pěkně uhladíme. Koláč znovu odložíme do ledničky na 2 hodiny a vrch ozdobíme strouhanou čokoládou.

  Příprava receptu Brownies - KÁVENKY (Fotopostup), krok 9Příprava receptu Brownies - KÁVENKY (Fotopostup), krok 10Příprava receptu Brownies - KÁVENKY (Fotopostup), krok 11Příprava receptu Brownies - KÁVENKY (Fotopostup), krok 12Příprava receptu Brownies - KÁVENKY (Fotopostup), krok 13