SUROVINY

1 bal.bezlepkové sušenky
30 gmáslo
1 lžícekokosový olej
250 gmascarpone
250 gjemný tvaroh
med nebo sladidlo podle chuti
250 gmaliny
1/2 bal.želatina v prášku

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky rozmixujeme tyčovým mixérem na prášek, přidala jsem rozpuštěné máslo a rozpuštěný kokosový olej (olej jsem přidala jen pro jistotu, aby základ na 100% ztuhl).
  2. Připravila jsem si nejmenší kulatou formu na pečení jakou jsem doma našla – 15 cm, dno jsem vyložila pečícím papírem a šup sušenkovou hmotu do formy. Lžící jsem uhladila a navrstvila jsem utřené mascarpone s tvarohem (osladila jsem sladidlem, ale klidně můžete použít i med nebo cukr, jak chcete). Přidala jsem kvalitní mascarpone, které je tuhé, ne jeho napodobeniny, které se ještě i hýbou v kelímku. Kvalitní mascarpone je husté a lžící se hůře vybírá z obalu.
  3. Na tuto mascarpone hmotu, kterou jsem pěkně uhladila jsem navrstvila malinovou hmotu – maliny jsem tyčovým mixérem vymixovala na dřeň, přidala jsem polovinu želatiny a jemně dřeň v mikrovlnce ohřála. Nalila jsem na mascarpone hmotu a odložila do chladničky.
  4. Příprava mi trvala zhruba 10 minut, určitě ne déle. Je to velmi jednoduchý dort, který sníte ještě rychleji než ho připravíte.

    Příprava receptu Bez cukru, bez mouky a hlavně za 10 minut připraven cheesecake s malinami, krok 1Příprava receptu Bez cukru, bez mouky a hlavně za 10 minut připraven cheesecake s malinami, krok 2