SUROVINY

Těsto: 3x

3 ksvejce
3 PLkrystalový cukr
3 PLhladká mouka speciál
3 PLhorká voda
1 ČLprášek do pečiva
špetkasoda bikarbona
2 PLholandské kakao

Pařížská čokoláda:

500 mlšlehačka 33%
200 ghořká čokoláda
100 gbílá čokoláda

Na vrch:

300 mlšlehačka 33%
1 PLcukr
2 bal.Smetafix

Kromě toho:

200 mljahodový džem domácí
1 ČLčervené gelové barvivo

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejprve jsem si připravila pařížskou šlehačku, protože ta musí stát v chladničce 12 hod. Do rendlíky jsem vylila šlehačku a polámala jsem do ní čokolády. Položila na sporák a míchala dokud se zcela nerozpustila a pak jsem ji nechala jen minutku přejít varem a odstavila. Nechala jsem ji vychladit a pak odložila do chladničky.
  2. Připravila jsem těsto na korpusy. Do mísy jsem dala 3 celá vejce, 3 lžíce horké vody a 3 PL kr. cukru. Mixérem jsem vyšlehala všechno na pěnu. Mouku, prášek do pečiva, kakao a sodu jsem smíchala. Prosévala jsem ji do těsta na 3x a opatrně vmíchala. Plech 27×37 cm jsem vystlala pečícím papírem, těsto jsem vylila na plech. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a peklo se to 10 min. Pokud se pekl první korpus, připravila jsem si těsto na druhý a pak třetí korpus. Všechny tři se pekly stejně dlouho. Upečené jsem nechala chladit na mřížce.
  3. Vybrala jsem z chladničky pařížskou čokoládu a mixérem jsem ji vyšlehala na hustou hmotu. Rozdělila jsem ji na 2 stejné části. Vložila jsem ji do chladničky.
  4. Vychladlý korpus jsem uložila na podnos a natřela jsem ho horkým džemem. Na džem jsem natřela první polovinu čokolády. Takto jsem postupovala i při druhém korpusu. Nakonec jsem položila třetí vrchní korpus. Na vrch jsem položila papír na pečení, pak krájecí desku a uložila jsem na ni 3 kg mouky. Celou noc byl koláč v chladničce.
  5. Ráno jsem šlehačku, cukr a Smetafix vyšlehala na hustou hmotu a natřela jsem ji na vrchní korpus.
  6. Zubatou stěrkou jsem udělala vzory.
  7. Ze šlehačky jsem si odložila malý kousek. Přidala jsem červené gelové cukrářské barvivo a vyšlehala znova.
  8. Zdobila jsem vrch zákusků. Krájela jsem horkým nožem. Přeji vám dobrou chuť.