SUROVINY

Základ:

350 gkrůtí játra
100 guzená slanina
2 kscibule
1 stroužekčesnek
špetkapepř
1 ČLčervená mletá paprika
200 mlčervené víno
1 PLhořčice

Brambory:

1/2 kgbrambory
1 PLsmetana
30 gmáslo
1 ksvejce
2 PLpolohrubá mouka
hrstpetrželka

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Krůtí játra jsem umyla, osušila. Játra jsem nakrájela na pásy. Připravila jsem slaninu a cibuli.
  2. Na pánev jsem dala nakrájenou uzenou slaninu a opekla jsem ji. Přidala jsem k ní nakrájenou cibuli. Když byla cibule opečená, přidala jsem k ní mletou červenou papriku a 1 PL hořčice. Vše jsem spolu smíchala. Do tohoto hotového základu jsem přidala játra. Podusila jsem je trošku, přidala jsem pepř a česnek. Všechno jsem podlila červeným vínem. Dusila jsem játra, pokud se vše víno odpařilo a cibule zahustila játra. Za 15 min. byly játra hotová. Játra jsem nesolila.
  3. Připravila jsem si bramborové pusinky. Brambory jsem oloupala. Nakrájela na kostičky, přidala jsem sůl a dala uvařit do měkka. Uvařené brambory jsem scedila. Přidala jsem k nim máslo a smetanu a dobře vyšlehala. Potom jsem přimíchala vejce a mouku. Nakonec jsem přimíchala nakrájenou petrželku. Vyšlehanou bramborovou hmotu jsem vložila do cukrářského sáčku. Na plech jsem uložila pečící papír a dělala jsem bramborové pusinky.
  4. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a pusinky se pekly 15 min. Připravené játra a bramborové pusinky jsem uložila na talíře. Podávala jsem s okurkovým salátem a samozřejmě vínkem, kterým jsem podlívala játra. Přeji vám dobrou chuť.