SUROVINY

Těsto:

300 gmoučkový cukr
400 ghladká mouka
250 gmáslo
1 PLjedlá soda
3 ksvejce
3 PLmedpo
dle potřebymléko

Krém:

375 gmáslo
600 gslazené salko

Dále:

hrstvlašské ořechy
1 bal.Pikao kakaové

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve si připravíme těsto. Připravíme si horkou vodní lázeň. Do misky dáme máslo, necháme ho rozpustit, přidáme med, vajíčka, moučkový cukr, jedlou sodu a mouku. Vše spolu promícháme a pokud máme velmi husté těsto, přilijeme trochu mléka. Záleží na velikosti vajíček. Těsto by mělo být hustší než palačinkové a mělo by se z vařečky lít.
  2. Rozdělíme ho na 3 stejné části a připravíme si plech, který vyložíme papírem. Rovnoměrně rozetřeme těsto a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 175 stupňů cca 12 minut. Takto opakujeme i se zbývajícími dvěma těstami. S těstem pracujeme velmi opatrně, je velmi křehké. Po upečení ho necháme vychladnout na papíře a kraje odřízneme. Nevyhazujeme, ale odkládáme do misky.
  3. Připravíme si nádivku. Máslo vyšleháme do pěny, postupně přidáváme salko a šleháme. Krém rozdělíme na tři stejné části a můžeme vrstvit. Těsto, krém, těsto, krém, těsto, krém.
  4. Vrch posypeme nadrobno posekanými oříšky, které jsme smíchali s rozdrceným těstem a ozdobíme kakaovým Pikem.
  5. *Tip 1: někdo salko vaří, čili zkaramelizuje. Já to mám odzkoušené, že nevařené salko je mnohem lepší než karamelové.
  6. *Tip 2: poskládanou Marlenku necháme při pokojové teplotě stát minimálně 1 hodinu. Máslo z náplně vpije do těsta a celý zákusek bude mnohem jemnější. Pokud byste Marlenku vložili do chladničky hned, máslo by ztuhlo a nevpilo by se tak do těsta.