SUROVINY

Těsto I.:

5 ksvajec
5 PLkr. cukr
2 PLhladká mouka speciál
1 bal.prášek do pečiva
100 gořechy strouhané

Těsto: II.:

5 ksvajec
5 PLcukr krystalový
4 PLhladká mouka speciál
2 PLkakao Holandské
1 bal.prášek do pečiva

Těsto III.:

5 ksvajec
5 PLkrystalový cukr
5 PLhladká mouka speciál
1 bal.prášek do pečiva

Krém:

1 litrmléko
12 PLdětská krupice
2 bal.vanilkový cukr
250 gmáslo
250 gmascarpone
200 gmoučkový cukr
2 PLkoňak
100 gořechy mleté
2 PLkáva zrnková mletá
1 bal.citónová kůra strouhaná
6 PLdžem meruňkový domácí

Na vrch:

200 gčokoláda hořká
1 PLolej
1 PLmáslo
1 PLsmetana

Zdobení:

250 mlŠlehačka 33%
150 gbílá čokoláda
1 bal.Smetafix

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. V první řadě jsem si připravila ořechy, které jsem, jako zvyknu do těsta používat, nastrouhat. Kromě toho jsem dnes použila i mleté ořechy do krému. Do mísy jsem dala vejce a cukr všechno jsem utřela do pěny. Mouku, prášek do pečiva jsem smíchala a prosévala jsem do těsta v malých dávkách. Nakonec jsem v malých dávkách vmíchala i strouhané ořechy.
  2. Plech 27×37 cm jsem vystlala pečícím papírem. Těsto jsem vylila a urovnala. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a peklo se to 10 min.
  3. Upečené těsto jsem nechala chladit na mřížce. Pokud se pekl první korpus, připravila jsem si těsto i na druhý kakaový korpus. Utřela jsem vejce s cukrem do pěny, přidala jsem smíchanou mouku s práškem do pečiva a kakaem. V malých dávkách jsem prosévala do těsta a opatrně vmíchala. Těsto jsem upravila na plech stejně jako na první korpus a pekl se také 10 min.
  4. Pokud se na mřížce pekl kakaový korpus, připravila jsem si poslední piškotový. Utřela jsem vejce s cukrem do pěny, přidala v malých dávkách prosátou mouku s práškem do pečiva. Stejně jako ty první korpusy a tento se pekl 10 min.
  5. Připravila jsem si krém. V mléce jsem utřela dětskou krupici a vanilky. Uvařila jsem hustou kaši, kterou jsem nechala chladit. Utřela jsem máslo s cukrem do pěny, přidala jsem v malých dávkách vychlazenou krupicovou kaši a dobře vyšlehala. Nakonec jsem přidala mascarpone a koňak. Krém jsem rozdělila na 3 stejné části. Do jedené části jsem přidala mleté ořechy, do druhé části jsem nastrouhala kůru z jednoho celého citronu. Do třetí jsem přidala 2 plné vrchovaté lžíce mleté zrnkové kávy. Krémy jsem odložila do chladničky ztuhnout na 3 hodiny.
  6. Sestavila jsem koláč. Na spodek jsem dala kakaový korpus a natřela jsem ho horkým džemem. Potom jsem navrstvila citrónový krém. Položila na krém ořechový korpus a natřela jsem horkým džem. Natřela jsem ořechový krém. Položila jsem třetí bílý korpus, ale jsem ho nenatírala. Koláč jsem uložila do lednice, zatížila jsem ho na celou noc 4 kg. cukru. Třetí kávový krém jsem odložila do chladničky. Ráno jsem třetí korpus natřela kávovým krémem a uložila do lednice ztuhnout. Zatím jsem si připravila čokoládovou polevu. Vylila jsem ji na krém a dala ztuhnout do lednice.
  7. Ráno jsem si připravila v šlehačce bílou čokoládu na zdobení. Uložila jsem do chladničky na 5 hodin. Mám takové zkušenosti, že by to mělo stačit, aby se dala šlehačka promíchat na tvrdou hmotu. Přidala jsem do ní během šlehání Smetafix. Touto šlehačkovo-čokoládovou hmotou jsem zdobila  zákusky. Krájela jsem je na řezy horkým nožem. Tyto zákusky jsou skutečně prezentací skvělých chutí, které možná Angelika konzumovala během jejího působení na zámku. Přeji vám dobrou chuť.