SUROVINY

4 – 5 kskuřecích stehen
10 kstenkých párků
3 kscibule
1 sklenicezavařeného leča
7 stroužkůčesnekuna zahuštění
polohrubá mouka
podle potřeby
olej
sůl, pepř
koření na drůbež
voda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Kuřecí stehna si umyjeme a rozkrojíme na čtvrtky. Osolíme, opepříme a posypeme kořením na drůbež. Dáme do misky a zatím necháme ležet.
  2. Rozehřejeme troubu a dáme do ní pekáč s menší vrstvou oleje. Mezitím si nakrájíme cibuli na půl kolečka. Vyndáme pekáč z trouby a dáme do něj cibuli.
  3. Vrátíme zpět a chvilku pečeme. Cca 5 minut. Promícháme a zase chvíli pečeme. Pak přidáme maso. Zaděláme alobalem a dáme péct. Po cca 15 minutách maso obrátíme a pečeme z druhé strany. Opět pod alobalem.
  4. Po dalších 15 minutách zase otočíme a zase zaděláme alobalem. Pak pečeme 10 minut. Vyndáme z trouby a přidáme lečo. nalijeme trochu vody a promícháme. Zaděláme zase alobalem a dáme péct.
  5. Mezitím si nakrájíme párky na kolečka a oloupeme česnek. Po 10 minutách vytáhneme pekáč a přidáme párky, prolisovaný česnek a polohrubou mouku rozmíchanou v trošce vody. Promícháme. Zaděláme alobalem a necháme cca 10 minut ještě v troubě.
  6. Pak už jen můžeme nandat na talíře. Podáváme s čerstvým chlebem. Maso se úplně rozpadá a je výborné a šťavnaté. Přeji dobrou chuť.