SUROVINY

5 ksvejce
5 PLkr. cukr
500 gmascarpone
2 PLmletá káva
200 mlvařící voda
dle potřeby
Savoiardi piškoty
2-3 panákyamaretto
špetkasoli
kakao na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve uvaříme kávu, kterou necháme vychladnout. 2 PL mleté kávy zalijeme 200 ml vroucí vody.
  2. Před dalším použitím scedíme a ochutíme Amarettem.
  3. Bílky a žloutky oddělíme. Do žloutků přidáme cukr a šleháme mixérem na nejnižších otáčkách, dokud se cukr nerozpustí a žloutky jsou pěkně do pěny nadýchané. Přidáme mascarpone a jemně, ručně krouživými pohyby jemně otáčíme, dokud se mascarpone nespojí se žloutky. Zde bych chtěla poznamenat, že mascarpone NIKDY nešleháme mixérem. Při šlehání mixérem mascarpone zřídne.
  4. Bílky vyšleháme se špetkou soli do tuhé pěny. Dobře vyšlehané bílky přidáme do žloutkové hmoty s mascarpone a opět, jemně ručně vmícháme a spojíme. Buďte trpěliví, výsledek stojí určitě za to 
  5. Můžeme začít vrstvit do vhodné mísy nebo do poháru. Na dno uložíme piškoty, které jsme předem namočili do kávy s Amarettem. Máčíme pouze tu část piškoty, která je posypaná cukrem. Na piškoty navrstvíme krém, opět naskládáme piškoty a znovu krém. Vrch posypeme kakaem (posypeme přes síto, vypadá to hezčí).
  6. Nejdříve jsem dělala tiramisu na plech, pak jsem přemýšlela, co se zbylým krémem, tak jsem vytáhla poháry a plnila ty a musím říci, že v pohárech se mi tento dezert líbí mnohem víc.