SUROVINY

Těsto 1:

500 glistové těsto

Těsto 2:

6 ksvejce
150 gkrystalový cukr
180 gmleté ořechy
60 gpolohrubá mouka
1 ksmoučkový cukr

Náplň:

1 kszlatý klas
500 mlmléko
150 gkrystalový cukr
1 ksvanilka (lusk nebo cukr)
250 gmáslo nebo Hera

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Listové těsto překrojíme na polovinu. Obě poloviny vyválíme a upečeme na plechu při 200 stupních ve vyhřáté troubě.
  2. Celá vejce utřeme s cukrem. Přidáme mleté ořechy a polohrubou mouku smíchanou s kypřícím práškem do pečiva. Utřené těsto vylijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Pečeme ve vyhřáté troubě při 200 stupních.
  3. V mléce rozmícháme zlatý klas, cukr a vanilkový cukr. Uvaříme hustý krém, který necháme vychladnout. V míse si rozmixujeme máslo a přidáme vychladlý krém. Vymícháme hladký vanilkový krém.
  4. Na jeden plát listového těsta natřeme polovinu krému. Položíme ořechovou piškot, ze které jsme stáhli vrchní část těsta, aby se nám pak neodlepilo a netáhlo dolů. Ořechový piškot natřeme druhou polovinou krému a na vrch položíme druhý plán listového těsta. Vrch posypeme moučkovým cukrem.
  5. Je vhodné pokud krémeš postojí v chladu – nejlépe přes noc, samozřejmě může i kratší. Je důležité aby listové těsto změklo a dal se zákusek krájet. Zákusek je vhodný pro každou příležitost, kde si na něm pochutná každý milovník zákuskem a hlavně krémeš. Tento zákusek patří mezi nejoblíbenější zákusky v mé rodině a zmizí z plechu raz dva.