SUROVINY

Těsto:

6 ksvejce
150 gmoučkový cukr
4 dkgkakaa
60 ghrubá mouka
1 ČLprášek do pečiva

Krém:

150 gmleté ořechy
150 mlmléka
250 gmáslo
2 ksvanilkový cukr
4 PLmoučkový cukr
dle potřeby
banány

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky utřeme s cukrem do pěny. Přidáme kakao, mouku s kypřícím práškem do pečiva. Nakonec přidáme sníh z bílků. Těsto upečeme ve vyhřáté troubě při 200 stupních. Pečeme na pečícím papíru.
  2. Upečené těsto vyklopíme na desku. Stáhneme dolů papír na pečení. Do středu vložíme váleček nebo srolovaný ručník a polovinu těsta překlopíme na druhou přes váleček.
  3. Připravíme si krém. V hrnci si zahřejeme mléko, tak aby bylo horké a přidáme mleté ořechy. Pořádně promícháme. Necháme vychladnout.
  4. Máslo utřeme s cukrem do pěny. Postupně přidáme vychladlou ořechovou směs a vše spolu mícháme. Vznikne nám ořechový hladký krém. Ten natřeme na vychladlé těsto, které jsme otevřely. Nenatřeme celý krém, necháme si trochu na potření vrchu. Do středu natřeného těsta položíme celé oloupané banány. Mně vyšly dva (záleží na jejich velikosti a velikosti těsta). Polovinu těsta opět překlopíme na druhou polovinu, čímž nám vznikne slza.
  5. Na závěr potřeme zbytkem krému vrch zákusku. Vrch můžeme pocákáme čokoládovou polevou. Necháme ztuhnout v lednici a můžeme krájet na úhledné sloní slzy. Zákusek je výborný, jemný, sladký a vhodný na jakoukoliv příležitost.